Saç Ektirenler Yorumlar, Öneriler

3
140

saç ekimiSaç ektirmeye karar verenler veya karar verme aşamasında olanlar için bu yazıda kendi tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum, benim durumumda olup da kararsız kalanlara bi nebze olsun yol gösterebilirsem ne mutlu.

Saç ektirmeye karar verdim, doktoru aradım hemen yarın gel yapalım dedi, aklımda tereddütler vardı ancak herşeye rağmen gittim.. İlk gün 14 de başlayıp gece 11 de bitirdik, ertesi gün ise sabah 8 de başlayıp 15 gibi bitirdik, toplamda 5 bin kök saç ekimini tamamladık.

Biraz yorucu olsada ekim işini tamamladık.. Ertesi gün saç diplerine uygulanan sıvı’dan dolayı yüzümde yanak bölgesinde şişme meydana geldi, ve sıvı yavaş yavaş aşağı doğru gün geçtikçe indi ve kayboldu, dolayısıyla şişme de ortadan kalktı.

İlk gün ve 2. gün hatta ve hatta 3. gün sargı bezi başımın arka kısmına yapıştığı için biraz kaşınma yaptı ve ilk gün başım çok yandı.

Ekim işleminden 3 gün sonra ilk yıkama yapıldı, ilk yıkamada sargı bezleri alınıyor ve saçlarınız yıkanıyor, ardından tekrar sargı bezleri değişiyor.

1 hafta sonra da son yıkama yapılarak sargı bezleri çıkartılıyor.

Bazı kişilerde ekilen saçlar dökülmeden direk çıkıyor, bazılarında ise ekilen saçlar dökülüp yenisi çıkıyor. Biraz burası şans gibi kişiden kişiye değişiyor.

Kısacası 3,4 ay sonra çok güzel saçlarınız oluyor. Ben 5 bin kökü 4 bin TL ye yaptırdım.

Gün geçtikçe buradan saç deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Konya’dan Abdurrahman Çavuş..

Önceki MakaleAnav, Andronova, Afanasyevo, Karasuk ve Tagar Kültürü Hakkında Bilgi
Sonraki MakaleAnkara Antlaşması Maddeleri Hakkında Bilgi

3 Yorum Yapıldı

  1. bende saç ektirmek istiyorum üst kısımda hafif bi boşluk var ordaki saçlar çok seyrek bu konuda saç ekimi yaptıranlar tam olarak detaylı birşekilde bu süreci anlatabilirmi.

  2. Bende saç ekimi yaptırdım 3 gün oldu yarın ilk yıkama için gideceğim, saç ekimi işlemini isteyerek yaptım ve pişman da değilim, ancak ekimden sonra başınızda bir yanma oluşuyor, 1,2 gün sıkıntı çekersiniz sonra rahat edersiniz.
    İşte çalışanlar 1 hafta izin almalı , zira başınızda kan pıhtıları ve tentürdiyot ile gezmek hiç hoş olmaz. Yıllık izninize falan denk getirebilirseniz yada en az 1 hafta izin alınız.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz