Türkiye’nin en iyi en güzel kaplıcaları nerede ?

0
119

Soru :Türkiye de yer alan birçok kaplıca var ancak, ben en iyisini ve kaplıcaların en güzelini merak ediyorum, gidenler varsa eğer Türkiye de en güzel en iyi kaplıca şurası dediğiniz önerdiğiniz bir yer varmı.

Türkiye nin en güzel kaplıcaları ?

Cevaplandı :

Bursa Termal Otelleri:

Su sıcaklığı 31-46 °C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar, romatizma, karaciğer, safra kesesi ve böbrek hastalıkları, jinekolojik ve metabolik rahatsızlıklar, ameliyat sonrası problemlerdir.

Yalova Termal Kaplıcaları:

Su sıcaklığı 60°C ve 65°C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar,romatizma, sindirim sistemi hastalıkları, sinir sistemi bozuklukları, idrar yolları iltihapları ve metabolik rahatsızlıklardır.

Balıkesir, Gönen Termal Otelleri:

Su sıcaklığı 73°C civarındadır. Tedavi edilen hastalıklar, Kronik abselerin yol açtığı hastalıklar, iç hastalıklar, jinekolojik ve psikolojik rahatsızlıklardır.

İzmir, Balçova:

Su sıcaklığı,62°C ve 80°C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar, romatizma ve sindirim sistemi hastalıkları, kaza veya ameliyat sonrası hastalıkları, kireçlenme ve metabolik rahatsızlıklar.Sıcak mineral banyoları, sauna, su masajı, fizik tedavi, elektro terapi ve kinesiterapi seansları tercih edilebilir.

Denizli Pamukkale:

Su sıcaklığı: 36°C ve 38°C arasında değişir.Tedavi edilen hastalıklar,Romatizma, deri hastalıkları ve jinekolojik hastalıklar, aşırı fiziksel ve sinirsel yorgunluklar, sindirim sistemi bozukluklarıdır.

Afyon termal otelleri:

Su sıcaklığı42°C ve 53°C arasında değişir.Romatizma, deri hastalıkları ve jinekolojik hastalıklar sinirsel yorgunluklar, böbrek problemleri, gastroanterit, kireçlenme ve kasların güçlendirilmesi gibi durumlarda alternatif tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.

Önceki MakaleHamachi ile cs 1.6 oynamak Kurulumu Resimli Anlatım
Sonraki MakaleMelek Baykal Star tv

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz