Üretime katkıda bulunmak için neler yapılabilir?

1
139

Üretime katkıda bulunmak için neler yapılabilir?

Üretime katkıda bulunmak insanların bilinçli bir yurttaş olarak yapması gereken eylemler arasında yer almaktadır. Bireyler üretime katkıda bulunarak ülke ekonomisine katkıda bulunur bunun yanında kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bunun karşılığında değişim aracı olan parayı elde eder.

Ülke ekonomisi için en iyi üretim modeli, ülke içinde bir ürünü, malı, hizmeti ortaya çıkartıp ülke dışına satmak ve buradan elde edilecek olan geliri ülke içinde tutabilmek, işte bu ve bunun gibi şeyleri daha fazlasını başarabildiğimizde ekonomik açıdan çok ciddi şekilde gelişen, büyüyen bir ülke konumuna gelebiliriz.

Bill Gates’in bilgisayarı icat etmesi ve tüm dünyaya satması, Apple’ın iphone ürününü yine tüm dünyaya satması, Google’un tüm dünya çapınca kullanılabilen bir hizmet organına dönüşmesi Coca Cola ‘nın dünyada hemen hemen tüm ülkere satılıyor olması, gibi şeyler ABD ekonomisini ciddi şekilde ayakta tutmakta ve ülkeye ciddi bir para girişi sağlamaktadır. İşte bizim de ülke olarak bu tarz hizmet veya ürünler üreterek dünyaya pazarlamamız ve ekonomik anlamda para girişi sağlamamız gerekmektedir.

Gerçek bir üretim modeli aslında budur, bunu başarabildiğimiz an ciddi derecede büyüyoruz demektir. Bunu başarmak için genç nesiller, genç girişimcilere ihtiyacımız vardır. Bunları başaracak olan yine bizler, sizlersiniz…

Önceki MakaleEkonomideki insan etkisi
Sonraki MakaleSaat-dakika-saniye arasındaki ilişki

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz