75. Büyük Atatürk Koşusu 27 aralık Ankara

1
133

75. Büyük Atatürk Koşusu 27 aralık AnkaraAtatürk’ün Ankaraya gelişi dolayısıyla her yıl yapılan 75. büyük Atatürk koşusu bu yıl yine yapılacak birinci ve ilk 3 e girenlere çeşitli ödüllerin verileceği yarışmaya 1994 doğumlu ve daha büyük yaştaki kişiler katılabilecek.
İşte 75. büyük Atatürk koşusu detaylar

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen ’’75. Büyük Atatürk Koşusu’’ yarın yapılacak.

Ulu Önder Atatürk’ün Ankara’ya ilk giriş yeri olan Dikmen Keklikpınarı mevkiinden yarın saat 14.20’de başlayacak yarışta atletler, TBMM, Kızılay, Sıhhiye ve Gençlik Parkı güzergahından geçerek, Ulus’taki Valilik önünde mücadeleyi tamamlayacak.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kurallarına göre yapılacak yarışa, 1994 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular katılabilecek.

Yarışmaya katılan sporculara Atletizm Federasyonu, Ankara Valiliği, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Ankara İl Özel İdaresi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ankara Ticaret Odası, Genelkurmay Başkanlığı tarafından çeşitli ödüller verilecek.

Atletizm Federasyonu, erkeklerde ve bayanlarda birinci olan sporculara 2’şer bin lira para ödülü, Ankara Valiliği ise erkeklerde ve bayanlarda ilk 3 sırayı alan atletlere birer cumhuriyet altını verecek.

1 Yorum

  1. Bu koşuda bende vardım çok güzel oldu ancak çok terledik herkes katılsın bence artık bu gibi güzel şeyler oluyor çok seviniyorum çok süper oldu bu koşu teşekkürler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here