Acil Durum ve Afet Yönetimi Mezunları İş imkanları

1
290
acil durum ve afet yönetimi
acil durum ve afet yönetimi

Acil Durum ve Afet Yönetimi Mezunları İş imkanları, mezunlar nerede çalışır.

Acil durum ve afet yönetimi bölümü adından da anlaşılacağı üzere bölüm acil durum ve afet olan bölgelerde vatandaşların sosyal ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak üzere yer alan bir bölüm, bölümde öğrencilere bu konuda detaylı ve geniş kapsamlı bir eğitim veriliyor.

Bölümün en temel amacı afet, çığ, deprem vs. gibi doğal afetler yaşanan bölgelerde can kaybını azaltıcı ve diğer vatandaşlara yardımcı olmak, onlarla birinci dereceden ilgilenmek.

Acil Yardım ve Afet Yönetimi İş İmkanları

Bölüm mezunları KPSS’ye girip yeterli puanı alarak kamuya ait farklı kurum ve kuruluşlara atanabilirler. Atandıkları takdirde çalıştıkları yerde 657 devlet memuru kanununa tabi memur olarak çalışırlar.
Bu bölümü bitirenler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının merkez teşkilatında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde, Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüklerinde , Özel sektör ve sivil toplum örgütlerinde afet yönetimiyle ilgili alanlarda, Üniversitelerde ilgili bölümlerde öğretim görevlisi olarak, Uluslar arası kuruluşlarda afet yönetimiyle ilgili organizasyonlarda çalışma imkanı bulabilirler.
”iş imkanı, iş olanakları, mezunu maaşları, iş bulma olanakları, ne iş yaparlar, nerede çalışır”

Acil Yardım ve Afet Yönetimi Maaşları

‘’Acil yardım ve afet yöneticisi maaşları, acil yardım ve afet yönetimi mezunu maaşları’’
Bölümden başarı ile mezun olup bir devlet kurumunda işe başlayanlar iyi bir maaş almaktadırlar.
Aldıkları maaş 3000 TL den başlamak üzere kıdem ilerlemesine göre artmaktadır. Bu miktar, bölümü tercih etmek isteyen öğrencilere bir fikir olması açısından tahmini olarak verilen bir miktardır. Az miktar da olsa aşağısı veya yukarısı bir maaş da olabilir.

Önceki Makale1 Nisan Şakası Nasıl Ortaya Çıktı?
Sonraki MakaleAğız ve Diş Sağlığı Mezunları İş İmkanları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz