Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili Yazı, Kompozisyon

0
814

ağız ve diş sağlığı ile ilgili yazı, kompozisyon
ağız ve diş sağlığı ile ilgili yazı, kompozisyon
Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili Yazı, Kompozisyon, kısaca özet, ağız ve diş sağlığı haftasıyla ilgili örnek yazılar,

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir vücut gerekir, sağlıklı olmak için de temiz olmak önemli bir unsurdur, temizlik de ağızdan başlar. İnsanın ilk dışarıdan besin girdiği yer ağzıdır, dolayısıyla ağız temizliği önemlidir mikropların ağızda hızlıca ve kolayca coğalması için gerekli ortam mevcuttur.

Ağzımız özellikle dişlerimizin bakımı burada farklı bir önem kazanmaktadır, dişerimizi fırçalamadığımız zaman besinlerden arta kalan maddeler ve farklı renkteki besinler dişlerimizin üzerine sinişmesine ve renginin sararmasına neden olmaktadır, aynı zamanda bu ağız kokusuna yol açar böylece ağzımızda koku meydana gelirağız ve diş sağlığı

Dişlerimizin sararmaması ve ağzımızın kokmaması için dişlerimizin düzenli olarak her gün sabah ve akşam olmak üzere fırçalamalıyız. Böylece ağzımızda konuçlanan bazı mikropları temizlemiş oluruz, bu bizim daha sağlıklı daha rahat bir yaşama adım attığımız anlamına da gelir.

Ağız ve diş sağlığı kişinin vücut sağlığını direk etkileyen yapıdır, https://www.kisaozet.net/ ağzımız mikroplu ve pis olursa dişlerimizi fırçalamazsak, kolaylıkla hasta olmamaıza mikropların ağzımızdan midemize, bağırsaklarımıza ve vücudumuza yayılmasına sebep olacağından, kısa sürede hasta olmamıza neden olur. Bunun yanında ağız temizliğine dikkat etmezsek, ciddi ağız kokularına ve bu durum sosyal yaşamda ikili ilişkilerimize kadar ciddi şekilde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Bu nedenle vücut sağlığı ağızdan başlar sloganını kendimize bir hayat felsefesi haline getirip, sık sık ağız ve diş sağlığımızı yapmalıyız.

Önceki MakalePes 2016 çalışmayı durdurdu hatası çözümü
Sonraki MakaleÖğretmenler Günü Şiirleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz