Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi bölümü mezunları

1
200

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi bölümü mezunları iş imkanları, günümüzde insanoğlu giderek artan ihtiyaçlarını doğadan sağlamakta ve bunun yanında doğayı katletmektedir. Sürekli olarak tüketen insanoğlu kendi çıkarları için doğanın sağlığını bozmaktadır bu da insanların giderek artan ihtiyaçlarının karşılanmayacak seviyelere gelmesi anlamına gelmektedir hal böyle olunca insanlar yeni enerji kaynakları aramaya alternatiflere yönelmektedir.

2 yıllık Alternatif enerji kaynakları teknolojisi bölümünün iş imkanlarını ve mezunların nerede iş bulabilecekleri ile ilgili bu başlık altında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi bölümü iş imkanları

Bölümden mezun olanlar hem kamu yani devlete bağlı farklı kurum ve kuruluşlarda iş imkanı bulabilir hem özel sektörde görev alabilir hem de kendi işini kurabilir. Devlet kurum ve kuruluşlarına atananlar memur sınıflarından teknik hizmetler sınıfı dahilinde işe başlamış olurlar. Devlet kurumlarında çalışmak için KPSS sınavına girilmeli ve atanmak için yeterli puan alınmalıdır. KPSS atamalarında atanamayanlar ise alanları ile ilgili özel sektör kuruluşlarına başvurarak çalışma olanağına sahip olabilirler. Kendi işini kurmak isteyenler daha çok yeni projeler üreterek farklı şirketlere danışmanlık yapmaktadırlar. Yeni ve kullanılabilir bir proje bulunduğu takdirde getirisinin yüksek olacağı bilinmektedir.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü Maaşları

KPSS ile devlet kurumlarına atananlar genellikle asgari ücretin yaklaşık iki buçuk üç katı maaş almaktadır. Asgari ücretin 800 lira olduğu farz edilirse alınan maaşın 2000-2500 lira olacağı söylenebilir. Özel sektörde çalışanlar ise 1000-1500 lira dolaylarında iş bulma olanağına sahip olabilirler.

Önceki MakaleYay Burcu Hangi Burçla Anlaşır ?
Sonraki MakaleAmeliyathane Hizmetleri bölümü mezunları iş imkanları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz