Auguste Rodin Kimdir, Hayatı, Biyografisi 12 Kasım Google Logosu

0
194

12 Kasım Google Logosu, Auguste Rodin Biyografisi, Auguste Rodin Kimdir, Auguste Rodin Hakkında Bilgi, Auguste Rodin Hayatı, 12 kasım google logosu anlamı,

Google önemli gün ve tarihlerde logosunu değiştiriyor 12 kasım 2012 tarihinde de yine google logosu değişti, Auguste Rodin in 172. doğum yıldönümü sebebiyle Doodle olmuş durumda.

Auguste Rodin Kimdir Hayatı Biyografisi

Paris’te 1840′da doğan Auguste Rodin, küçük yaşta Desen ve Matematik Okulu’na başladı. Burada heykeli tanıdı ve öğrendi. 1864′te ilk atölyesini tuttu ve 20 yaşındaki Rose Beuret’yle tanıştı. Daha sonra çeşitli heykeller ve sergiler yaptı.
En önemli eserlerinden Adem, Havva ve Düşünen Adam’ı 1882′de yaptı. Düşünen Adam 1906′da Panthéon’un önüne yerleştirildi. Fransa Ulusal Meclisi, arka arkaya yaptığı üç bağışla koleksiyonlarını devlete bırakan sanatçının anısına, Biron Konağı’nı Rodin Müzesi yapma kararı aldı.
29 Ocak 1917′de Rose Beuret ile evlendi. Rose aynı yıl 14 Şubat’ta hayata veda etti. Takip eden Kasım ayında ise Auguste Rodin hayata gözlerini yumdu. Rose ve Rodin şu an Meudon’daki Villa des Brillants bahçesinde yatmaktadırlar. Başlarında ise bir Düşünen Adam heykeli…
Auguste Rodin‘in tüm eserleri ise şöyle;
Ogüst Roden (okunuşuyla)
Tunç Çağı
Kale kent soyluları, Londra
Balzac anıtı
Alphonse Legros un Rodin portresi
Le Baiser (The Kiss),Paris
Düşünen Adam (Le Penseur), Paris
Düşünen Adam, Rodin Müzesi, Paris

Önceki MakaleJustin Bieber Yeni Sevgilisi Kim 2014
Sonraki MakaleFord Fiesta 2013 Model Özellikleri Fiyatı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz