Avusturalya’ ya Savaş Açan 2 Türk Hakkında Bİlgi

0
339

Gün geçmiyor ki tarihle ilgili yeni birşeyler öğrenmiyoruz değerli okurlar bu yazıyı okurken tüylerim diken diken oldu adeta, Avusturalya hükümetinin çanakkale ye asker göndereceğini duyan Avustralya da yaşayan 2 türk Avustralya ile savaşa giriyor, Avustralya nın ilk resmi savaşı olan bu savaşta 2 çılgın Türk birçok askeri öldürüp pusuya düşürdükten sonra şehit düşüyor, Avustralya da mezarları bulunan bu iki çılgın Türk‘ün olduğu bölgeye Avustralya hükümeti Türk Kayalıkları adını vermiş işte şimdi sizlere o hikayeyi paylaşıyorum değerli okurlar sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Avustralya ile savaşan 2 Türk

AVSTURALYA DEVLETİNE SAVAŞ AÇAN, 2 TANE TÜRK…..

Avusturalya’nın İlk resmi, savasını, İKİ TÜRK ile yapılmıştır..

Yıl 1912, İngilizler Hindistan’ı işgal eder… Osmanlı 350 adet Leven ile Hindistana Yardıma gider Buradaki savaşlarda 40 kadar TÜRK esir düşer. Savaş bittikten sonra bu 40 Osmanlı esir askerini, İngilizler gemilerde çalıştırmaya başlarlar. Bir İngiliz gemisi Avustralya’ya geldiğinde, esir iki Osmanlı askeri gemiden bir yolunu bulup kaçarlar.

ESAS HİKAYE BUNDAN SONRA BAŞLAR….

Gemiden Kaçan İki levent…… Meslegi Dondurmacılık olan Abdullah ve Meslegi Kasplık olan Mehmet Avusturalyada Kendilerine yeni bir Hayat Kurarlar… İşleri ve kazançları iyidir ama Onların Kulagı sürekli anadoluda ve Memlektlerindedir…
Dünya kaynamaktadır… Balkanlar, ortadogu ve İngilizlerin işgal ettiği Türk Yurtları….
İşte Tam Bu sırada(1915)Avusturalya Hükümeti, İngilizlerle birlikte Çanakkeleye ASKER çıkarmaya karar verir.
ve bizim iki Osmanlı askeri olayı duyarlar ve hemen buluşarak, durum değerlendirmesi yaparlar.

Biz TÜRK askeriyiz ve Avustralya’da yaşıyoruz. Avustralya devleti Osmanlıya savaş açmış ve bizim ülkemizi işgale gitmiş, bundan dolayı biz de Avustralya devletine savaş açalım derler.

Alırlar kağıdı, kalemi ve yazarlar:

Sayın Avustralya Yetkilileri…. (İngilizlerin sömürgesi olduğu için Dönemin Sömürge VALİSİ)
Biz iki TÜRK askeri, ülkenizde bulunuyoruz. Duyduk ki, devletimiz Osmanlıya Avustralya devleti olarak savaş açmış ve Çanakkale’ye asker göndermişsiniz. Bundan dolayı iki TÜRK askeri olarak biz de Avustralya devletine savaş açmış bulunmaktayız.
Bu bir “Osmanlı Savaş Fermanı “dır. Avusturalya’ya duyurulur….
Avusturalyalı yetkililer Bu mektubu alırlar, Okurlar ama Ciddiye almazlar……

Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet, Karadeniz diyarından Mentesoğlu Abdullah İki Osmanlı askeri, Sidney’ in 250 km uzağında (Whıte Rock) Karlıdağlar denilen bölgede siper alırlar… Dondurmacı abdullahın Beyaz Gömlegi vardır, Kasap Mehmetinde Kırmızı Önlügü GÖMLEK VE ÖNLÜGÜ SÖKEREK 3 HİLALLİ BAYRAGI DİKERLER bu bayrak ile DÜŞMANA SAVAŞ AÇARLAR……
Avusturalyalı Yetkililer, Tren ile asker toplayıp limanlara sevketmektedir. Limanlara gelen Asker ve Mühimmat Gemilerle ÇANAKKALEYE sevk edilmektedir…..
önce virajlarda tren raylarını sökerek 3 tren devirirler. Üçüncü trende askeri mühimmat bularak silahlanırlar. Aynı bölgede 8 karakol basar ve karakollardaki askerlerin tamamını vururlar.

Ne olduğunu bir turlu çözemeyen Avustralyalılar, sonunda iki Osmanlı askerinin yazmış olduğu mektup akıllarına gelir ve bölgeye TREN ile 250 kadar asker gönderirler…. İKİ; TÜRK kendilerine savaş açmıştır… Bu savaş Avusturalyanın İlk Resmi savasıdır… Çaresiz Kalan Avusturalya devleti İlk resmi savasına girer, Karşı tarafta İKİ TÜRK……. Tren ile gelen 250 kadar avusturalya askerini Pusuya düşüren İki BABAYİGİT… Trene saldırır…. Ve iki Osmanlı askeri 60 kadar Avusturalya askerini öldürür… Çok şiddetli çatışmalar sonucunda, İKİ ANADOLU ASLANI bu karlı dağlarda şehit Düşer….

İki askerin şu an mezarı Sidney’e 250 km uzakta (Whıte Rock) Karlıdaglar’da ve mezarlarında,…
NUR İÇİNDE YATSINLAR……( fotoğraf çekmek yasak.)

Bu iki yigitin hakkını Teslim eden avusturalya o bölgeye Türk Kayalıkları ismini vermiştir.

Önceki MakaleSevgililer günü hediyesi bayan için 14 şubat
Sonraki Makale2013 Zorunlu Kış Lastiği Fiyatları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz