Balkona kuş gelmemesi için ne yapılır?

0
427
balkon kuş
balkon kuş

Balkona kuş gelmemesi için ne yapılır? Evimizde 2 balkonumuz var (öğrenci evi) arka balkonu hiç kullanmıyoruz, kuşlar evleri gibi benimsemişler sürekli orda tüneyip konaklıyorlar, bunun yanında yem falan da bulamadıkları için pisletiyorlar arka balkonu, birde ön balkonumuz var mutfaktan çıkılan oraya günlük düzenli olarak masanın üstündeki kırıntıları atıyoruz, balkona serpiştiriyoruz, kuşlar düzenli olarak gelip tüm ekmek kırıntılarını yiyor, ve ilginçtir ki ön balkonu yani yem yedikleri yeri pisletmiyorlar (bu tesadüf mü, yoksa kuşlar bile yemek yedikleri alanı pisletmez mi ).

Eğer kuşların gerçekten yemek yedikleri alana pisletmeme gibi bir ahlaki özellikleri mevcutsa ben bilmiyorum araştırmadım, o zaman bu sevimli dostlarımızın balkonunuza gelmesinden ve pisletmesinden şikayetçiyseniz, sizler de onları besleyerek balkona pisletmelerine engel olabilirsiniz, sofra bezi silkeleyip, masadaki kırıntıları atarak, günlük ekmek ufalayarak, pislemelerine engel olabilirsiniz.

Ancak siz direkt olarak balkona gelmelerinden şikayetçiyseniz;

Cd, ayna, kasetlerin içindeki ince naylonsu bant gibi şeyler parladığı için sevmiyor ve gelmiyorlar diye biliyorum. deneyebilirsiniz.

Bazı hayvanseverler bize karşı çıkabilir ancak, gerçekten bazı evlerin balkonlarına kuş sürüleri istila ederek pisletip, hergün yıkamak temizlemek durumunda bırakıyor, bu ve bunun gibi olumsuz durumlara karşı en son çare olarak balkonlar için üretilmiş kuş fileleri var, file ile komple balkonu kapatıyorsunuz kuşlar giremiyor.

Önceki MakaleAmortisör nedir, ne işe yarar
Sonraki MakaleMilli Mücadeleye hazırlık dönemi yapılanlar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz