Bisiklet Kullanımının Çevreye Katkıları Nelerdir

0
246

Bisiklet Kullanımının Çevreye Katkıları Nelerdir? Araştırınız. Bisiklet eskiden beri günümüze kadar büyük bir değişime uğramadan ana hatlarını her zaman koruyan önemli bir ulaşım aracıdır. Bisikletin çevre ile olan ilişkisinden ve çevreye olan katkılarından bahsedeceğiz.

Bisiklet geçmişten beri günümüze kadar büyük bir değişime gitmeden iskelet halini korumuş ve pek çok kişi tarafından tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Bisiklet ile ulaşım kolaydır, herhangi bir ücret ödemezsiniz, bunun yanında emisyon olmadığı için çevre dostudur çevreye herhangi bir zarar vermez. Tüm bunların yanında bisiklet ile ulaşım spor aracıdır aynı zamanda, vücudumuzu ayaklarımızı çalıştırır ve hem spor yapmış hemde gitmek istediğimiz yere ulaşmış oluruz.

Bisiklet kullanımının çevreye pek çok faydası vardır, bisiklet yerine motosiklet tercih ettiğimizde içinde fosil yakıtın yanması sebebi ile çevreye zarar vermiş oluruz. Oysa bisikleti tercih ettiğimiz zaman herhangi bir yanma olmaz çünkü motor yoktur,  bu yüzden son derece çevre dostu bir ulaşım aracıdır bisiklet.

Bisiklet doğaya zarar vermediği için pek çok ülke tarafından bisikletle kısa mesafe ulaşım desteklenmektedir.

bisikletle işe giden devlet adamı, başbakan

Yukarıdaki gazete haberinde gördüğünüz gibi İngilizlerin başbakanı Cameron pek çok ulaşımını bisikletle sağlıyor. İşine bisikletle giden başbakan yaptığı bu davranış korumaların pek hoşuna gitmiyor : )

Bisiklet doğa dostu olmasının yanı sıra spor ve egzersiz için en iyi icatlardan birisi. Hem spor yapıp hemde gitmek istediğimiz yere kolay şekilde ulaştıran bir araç olmasından dolayı hem çevreci hemde insan dostu bir ulaşım aracı.

Önceki MakaleMustafa Kemal’in gelişmeye başlaması hangi okullarda gerçekleşiyor?
Sonraki MakaleTaşıtlarda Hava Kirliliği Oluşturan Kaynaklar Nelerdir Hakkında Bilgi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz