Bir girişimcinin başarısız olmasının nedeni ne olabilir

0
68

Sizce yeterli kaynaklara, girişimcilik niteliklerine ve iş fikrine sahip olduğu halde başarılı olamayan bir girişimcinin başarısız olmasının nedeni ne olabilir. Girişimcilik’in temel belli başlı öğeleri vardır bu girişimcilik özelliklerine sahip ve yeterli kaynaklara da sahip olupda halen başarısız olan bir girişimcinin bana göre iş fikri sağlam değildir, yani ticareti yapılacak ürün veya fikrin doğru bir fikir olmadığı ortaya çıkmaktadır. Girişimcinin başarısız olmasının en temel sebebi bana göre budur.

İş fikri herzaman büyük önem taşımaktadır, eğer ki iş fikri sağlam değilse istediğimiz kadar yatırım yapalım, hiçbir yerde olmayan dekoru getirelim yinede o iş tutmaz çünkü fikir iş yapmamaktadır.

Bu nedenle girişimcilik faaliyetlerinde sermaye önemlidir ancak iş fikri sermayeden daha da önem taşımaktadır, sermaye olmasa bile bir yerden bulunarak yapılabilir fakat fikir yoksa fikir bir yerden bulunamaz, fikir varsa iş vardır yoksa da yoktur. Bu yüzden iş fikrinin sağlam olup olmamasıyla işin tutup tutmaması temel oluşturur.

Önceki MakaleFabrika yönetimine getireceğiniz kişide istediğiniz özellikler
Sonraki MakaleÜretime katkıda bulunma ile ilgili sloganlar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz