Bulunduğunuz grupta bir arkadaşınızın sorumluluğunu yerine getirmemesinin sakıncaları neler olabilir?

0
63

Bulunduğunuz grupta bir arkadaşınızın sorumluluğunu yerine getirmemesinin sakıncaları neler olabilir?, sosyal bilgiler, 5. sınıf araştırma ödevi,

Toplumda veya gruplarda işleyen belli bir düzen, belli bir sistem vardır. Her birey bu sistemin düzenin bir parçasıdır. Toplumun en küçük birimi olan ailelerde bile herkesin rolü ve sorumluluğu başkadır, ancak aile içinde bu sorumlulukları yerine getirmek veya getirmemek ortaya çıkar ancak , belli bir grup veya iş hayatındaki kadar belli olmaz.

Grup içinde bireylerin sorumlulukları, bir bisikletin zincirine benzer, zincirin birisinin olmaması nasıl ki bisikleti hareket ettirmiyorsa, grubu veya işyerini de karmaşıklığa karışıklığa sevk eder.

Hal böyle olunca, grup içinde herkesin sorumluluklarının olduğu bir yerde, sorumluluğunu yerine getirmeyen kişilerin olması, normal düzeni ve işleyişi bozacaktır.

Yani kısacası, birisinin sorumluluğun yerine getirmemesi, grupta aksaklıklara, karmaşıklıklara, normal işleyişin bozulmasına, hedeflenen şeyin gerçekleşmemesine, gibi birçok soruna ve sıkıntıya yol açabilir.

Önceki MakaleSwarm mesajları nasıl silinir ?
Sonraki MakaleAbuşka Nedir, Anlamı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz