Doğal kaynakları korumak için neler yapılabilir?

0
232

Doğal kaynakları korumak için neler yapılabilir? örnek veriniz.

Doğal kaynaklarımızı korumak, insanların sağlıklı şekilde yaşamını devam ettirebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Doğal kaynaklarımız bizim gelecek nesillere bırakabileceğimiz en önemli miraslarımız arasındadır.

Doğal kaynakları kirletmek, bilinçsiz şekilde tüketmek sadece kendi yaşamımızı değil gelecek kuşakların da yaşamlarına zarar verdiğimiz anlamına gelmektedir yani kısacası doğal kaynakları kirletmek insanlığın yaşamını zorlaştırmak, yok etmek anlamına gelir.

Doğal kaynakları korumak için en başta okullarda bu konuda çok geniş kapsamlı bir eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitim ile bu konuda gençlere gerekli olan bilgi ve donanım sağlanması ardından yeni nesillerin doğaya ve çevreye daha iyi baktıkları, daha çok sahip çıktıkları daha temiz tuttukları bir neslin ortaya çıkması sağlanabilir.

doğal kaynakları korumak için neler yapılabilir
doğal kaynakları korumak için neler yapılabilir

Yukarıdaki fotoğrafta doğal kaynaklarımızı nasıl kirlettiğimiz, nasıl ormanları yok ettiğimiz gösterilmektedir. Bu hem diğer canlıların yaşam alanlarını kısıtlamakta ve en önemlisi kendi yaşam alanımızı yok etmek anlamına gelmektedir.

Önceki MakaleAtatürk vatandaşlık görevlerine neden önem vermektedir
Sonraki MakaleDoğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz