Doğanın yaşamımıza, insanın da doğaya etkisiyle ilgili görüşlerinizi yazınız

0
359

Doğanın yaşamımıza, insanın da doğaya etkisiyle ilgili görüşlerinizi yazınız.

Doğanın yaşamımız üzerinde direkt olarak bizi yaşamda tutması, oksijenle, topraktan yetiştirilen gıdalarla hayatımızı devam ettirmemizi sağlaması bize vermiş olduğu büyük nimetler arasında yer almaktadır.

Doğayı kirletir, doğal dengesini bozarsak doğa bunu bize mutlaka ödetecektir, mutlaka birgün bunun sonuçlarına tüm canlılar olarak katlanmak zorunda kalacağızdır.

İnsanın doğaya etkisiyle ilgili olarak, insanlar kendi özel çıkarları için doğayı hunharca şekilde katletmektedirler, bunun sonucunda pek çok doğal dengesizlikler meydana gelmekte, denizler ve göller kirlenmekte, doğal kaynaklar tükenmekte, doğanın dengesi bozulmaktadır.

Örnek olarka küresel ısınma, dünyanın çevresini bir battaniye gibi çevrelemiş günden güne bu battaniye daha da kalınlaşmakta ve yaşamımızı daha da tehlikeli hale getirmektedir.

Bu ve bunun gibi büyük problemler yaratacak sonuçlara katlanmak zorunda kalmadan önce kendi bireysel çıkarlarımızı bir köşeye bırakıp, gelecek nesilleri ve diğer canlıları düşünerek adımlarımızı ona göre atmalı ve önlem almalıyız.

Önceki MakaleAfet nedir, Doğal Afet ne demektir
Sonraki MakaleCoğrafya biliminin araştırma alanları nelerdir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz