Dua ile ilgili bir hatıra, anı

28
198

Dua ile ilgili bir hatıranızı arkadaşlarınızla paylaşınız. Dua hakkında bir anı ve hatıra,

Dua insanların her durumda Yüce Yaratıcı Allah’a dua etmeleri, dilek ve isteklerde bulunmaları, mevcut duruma şükür etmeleri için yapılan yalvarış, yakarış anlamına gelmektedir, dua yapmak için farklı kelimeler ve arapça sözcükler bilmek gerekli değildir, kendi içinizden geldiği gibi kendi cümlelerinizi kurarak dua edebilir Allah’a yalvarabilirsiniz.

Dua herzaman her koşulda Allah’a yapılmalıdır, nekadar çok dua okadar güzellikler demektir.. Şimdi sizlere Dua ile ilgili bir anımı paylaşacağım.

2 hafta önce babaannem ve dedem bize geldiler, ben ve ablam annem babam toplam evin nüfusu 6 ya ulaştı, dedem ve babaannem geldiğinde evde bir mutluluk çemberi oluştuğunu söyleyebilirim, geldikleri gün akşama doğru yemek yaptı annem ve yemek saatini beklerken dedem bana bi yandan eski hikayeler anlatıyordu.

Ardından yemek vakti geldi ve sofraya oturduk, sofrada herkes karnını güzelce doyurdu ve ardından herkes yemeğini bitirdikten sonra dedem dua etmek için ellerini açtı, ardından babam, babaannem ve annem de ellerini açtı, biz de ablamla ellerimizi açtık ve dua etmek için hazırlandık, dedem yemek duasını okudu ve ardından fatiha suresini okuyarak yemek duasını tamamladık.

Önceki Makale“İbadet, farz, sünnet ve dua” sözcüklerinin anlamları
Sonraki MakaleAllah’a kulluk etmek ne demektir?

28 Yorum Yapıldı

    • özür dilerim din hocası yazacağım yerine dın hocası yani lakabını dediğim için
      balıııııııııım arkadaşım dın hocası

    • cok eziksin evet tam sana göreeee eeeezeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkakakaka

  1. Allahtan Yuce Rabbimizden herseyin hayirlisini dileyerek dua etmeliyiz.
    Bazi şeyleri soyleyemiyor olmam hissetmedigim anlamına gelmez … O yüzden sadece dua etmeliyiz sabır dilemeliyiz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz