Düz Lise Mezunları Tıbbi Sekreterlik Bölümü Tercih Yapabilir Mi ?

14
669

soru-gonderSoru :

Ben de düz lisede okuyorum. Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü çok istiyorum puanlarımda şimdilik yetiyor.. Yani girebilir miyim sağlık meslek lisesinin önceliği gibi birşey söz konusu mu? Birisi bana yardım edebilir mi?

merve özyurt yazdı

Cevaplandı :

Düz lise mezunlarının da tabiki tıbbi sekreterlik ve dökümantasyon bölümüne girme şansları vardır elbette, ancak düz lise mezunlarından önce sağlık meslek lisesi mezunları da oldukça fazlaca yani hatta yüzde 80 gibi bir bölümünü, sağlık meslek lisesi çıkışları doldurmaktadır.

Buradaki mantık şudur, siz tüm soruları tam yapsanız bile sizden puanı 10, 20 yada 30 puan düşük olan bir sağlık meslek çıkışlı birisi sizden önce girebilir, o zaten sağlık meslek çıkışlı olmasından ötürü şanslıdır.

Ancak tüm öğrenciler yerleşirse sağlık meslek çıkışlı olanlar, sizde iyi bir puan aldıktan sonra boş kontenjan kalırsa elbette yerleşebilirsiniz, hiçbirşey imkansız değildir, istemek başta gelir, öncelikle elinizden geleni yapın gerisini Allah’a bırakın.

Umarım istediğiniz yere girersiniz, başarılar dilerim.

Önceki MakaleSniper Elite 3 Nezaman Çıkacak ?
Sonraki MakaleDead Space 3 En düşük Grafik Ayarında Low da Bile Kasıyor Çözümü Nedir ?

14 Yorum Yapıldı

  1. Merhaba ben aöl okuyorum duz lise mezun olmama az kaldi tibbi dokumasyon ve sekreterlik bolumunude okumak istiyorum uni.yi napmam gerekiyor hic bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim.facebook.com/andrea.usluer

  2. ben lise son öğrencisiyim ve bu yıl sınava girecem bu bölümü kazanmak için kaç puan almalıyız??????????????????????????????????????????????

  3. Düz lise çıkışlılarda girebiliyor bu bölüme o tamam peki farklı bir meslk lisesi mezunu da girebiliyor mu bu bölüme ve eğer girebiliyorsa sağlık lisesi, düz lise mezunlarından sonra mı girme şansı var.

  4. mrb bn son sınıf öğrencisiyim ve bu yıl sınava grdim 254 puan aldım okul puanıyla beraber bi yere qireblceğimi düşünüyrum ama bi türlü düz lise taban puanlarını göremedm szce tercih yapmalı mıyım bu yıl yardımcı olursanz çk memnun kalırım

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz