Farklı ülkelerde yaşayan insanların hayat tarzları birbirine benzer mi

0
149

Farklı ülkelerde yaşayan insanların hayat tarzları birbirine benzer mi, neden.

Farklı ülkelerde, farklı toplumlarda yaşayan insanlar, çocuklar, kadınlar, erkeklerin yaşamları birbirine benzemez ancak aşağı yukarı hem coğrafik, hemde ekonomik açıdan birbirine benzerlik gösteren benzer ülkelerde insanların yaşamları birbirine bazı konularda benzerlik gösterebilri ancak tamamen aynıdır demek yanlış olur, benzer noktaları vardır fakat genel olarak büyük oranda farklıdırlar.

Örneğin ülkemizdeki insanlarla Afrika’daki insanların yaşamlarını ele alalım, ülkemizde çocuklar günümüzde tabletlerle, bilgisayarlarla genellikle teknolojinin nimetlerinden faydalanarak okumaktadırlar, oyun oynamaktadırlar. Çocuklar ülkemizde genellikle okula gitmektedir. Fakat Afrika ülkelerine baktığımızda hayat çok daha başkadır, ekonomik açıdan insanlar paraya ve yiyeceğe muhtaçdır, yiyecek çok az olup, temiz su bulma ihtimalleri bile çok düşüktür, ordaki insanlar için okumak, eğitim almak bir lüks haline gelmiştir, ancak ülkemizde eğitim zorunluluk normal birşeydir.

Farklı ülkelerde yaşayan insanların eğitim alanında yaşamlarını bu şekilde karşılaştırmış olduk. Sizler de aklınıza gelen karşılaştırmaları yorum alanına yazabilirsiniz.

Önceki MakaleBelediyeye şikayet dilekçesi nasıl yazılır
Sonraki MakaleÖzel günlerin önemi nedir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz