Farklı ülkelerde yaşayan insanların hayat tarzları birbirlerine benzer mi?

0
132

Farklı ülkelerde yaşayan insanların hayat tarzları birbirlerine benzer mi? Neden?

Farklı ülkelerde yaşayan insanların en başta dil olmak üzere farklı kültürel özellikleri vardır, insanların elbette insan olarak ortak bir noktada buluşsa bile, sonuçta her bir toplumun kendine has kültürel değerleri, kendilerine has yaşam tarzları mevcuttur.

Bir toplumun yaşam tarzı o toplumun kültürel değerlerini oluşturmaktadır, toplumdaki kültürel değerler bu yüzden her toplumlarda farklılık göstermektedir. Farklı ülkelerden ziyade ülke içinde İzmir’de yaşayan bir aile ile Trabzon’da yaşayan yada Rize’de yaşayan bir ailenin hayat tarzı bile farklılık göstermektedir, ülkemizin en doğsundan en batısında yer alan illerimizdeki aile hayatının yaşam tarzı başkadır, bu yüzden farklı ülkelerde hayat tarzlarının da bambaşka olması kaçınılmaz bir sonuçtur, en başta diller ayrılmaktadır, dil kültürün en büyük değerlerinden birisidir, dil başka olunca hayat tarzlarının da bambaşka olması doğaldır.

Her toplum kendi değerleri doğrultusunda bir hayat yaşamaktadır, düğün merasimleri, ölüm törenleri, ulusal bayramları vs. gibi şeylerin farklı şekillerde kutlandığını söylemek mümkündür.

Önceki MakaleYaşadığınız yerde kamu hizmetlerinin yerine getirilmediğini düşününüz
Sonraki MakaleBalıkesir Ramazan İmsakiyesi 2016

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz