Ginkgo Biloba Bitkisi Nedir, Neye Yarar ? Faydaları, Özellikleri

0
97

GİNKGO

Ginkgo, Avrupada bitkisel tedavinin temel taşıdır. Da­mar genişletici özelliğindedir ve beyne giden kan dolaşı­mını hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Beyinlerine normalden az kan giden yaşlı insanlar üzerinde gerçekleştirilen bir araş­tırma, bu hastaların %75’inde ginkgo tüketimiyle birlikte kan akışlarında hızlanma olduğu gözlemlenmiştir. Daha da önemlisi, İngilterode son zamanlarda gerçekleştirilen bir araştırma, yetişkin kadınların hafızalannda da artış olduğu­nu göstermiştir.

Görünüşe bakılırsa, ginkgo hafızayı, konsantrasyonu ve hayatımız boyunca bilişsel işlevi güçlendiriyor diyebiliriz. Periferik kan dolaşımmı da hızlandırır ve kan dolaşım so­runlarının hepsinde kullanılabilir. Filibit (toplardamar ilti­habı) ve varis sorunları için bu şifalı bitkiden yararlanabi­lirsiniz.

Ginkgo, pıhtı hücrelerinin yapışkanlıklarını azaltır, böy­lece felç ya da kalp krizine neden olabilecek pıhtılaşmanın ya da tıkanıklığın oluşma riskini azaltır. Dolaşıma olan bu faydalarının yanı sıra, ginkgonun kulak çınlaması ve dep­resyondan mustarip hastalara da faydalı olduğuna inanılır. Ginkgo, dolaşım sistemi üzerindeki faydalarından dolayı Almanya’da en fazla tüketilen şifalı bitkidir, aynı zaman­da kulak çınlaması ve depresyona olan faydalan da akılda tutulmalıdır.

Önceki MakaleBeyaz Diken Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir
Sonraki MakaleDevil May Cry 5 Sıçanları Öldürdükten Sonra Donuyor İlerlemiyor

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz