Google Çalışma Ortamı Ve Google Hakkında Merak Ettikleriniz

0
177

Amerikanın en devasa firmalarından birisi olan Google artık internet denilince akla gelen ilk şey Google en azından türk internet kullanıcıları için böyle diyebiliriz.

Google da hem sektörü hem kurucularının karakterleri sonucu doğuştan inovatif bir
şirket. Amerikalı dev, yenilikçiliği patronlardan alt kademeye
yaymak için “70-20-10” kuralını benimsiyor. 2005 yılında şirketin CEO’luğuna getirilen Eric Schmidt, inovasyon formülü olarak uygulamaya koyduğu “70-20-10” kuralını şöyle anlatıyor:
“Google çalışanları, iş saatlerinin yüzde 70’ini kendi ana işlerine, yüzde 20’sini yakın alanlarda araştırmaya ve kalan yüzde 10’luk zamanı ise tamamen farklı konuları incelemeye ayırıyor.”
Bu formül, şimdiye kadar pek çok başarılı sonuç verdi. Google News, Google Earth ve Google Local projeleri, yüzde 20’lik zaman diliminin eseri. Google Wi-Fi fikri ise tamamen farklı konularda yapılan araştırmalar sonucu ortaya atıldı, inovasyon konusunda danışmanlık hizmeti veren Innosite’m kıdemli ortaklarından Nathalie Painchaud, şirketin Innoblog isimli bloğunda, Google’ın başarısının ardında, bu formülün yanında sertlik ve disiplin olduğunu da belirtiyor. Algoritma Danışmanlık’m kurucusu Ali Özgenç, bu uygulamaların Google da olduğu gibi yönetimin çalışanların arkasından yürüdüğü ve etrafında bir kamuoyu oluşan fikirlerin desteklenerek ilerlediği ortamda iyi çalışacağıcı düşünülüyor.
Google Çalışma Ortamı Resimleri


Önceki MakaleSosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Başvuru Şartları Kılavuzu
Sonraki MakaleHipnoz Nedir? Nasıl Yapılır? Hipnoz Teknikleri Video İzle

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz