Göz Lazer Ameliyatı Yaptıran Bir Kişinin Ağzından, Miyop Lazer Hakkında

0
125

gozluk3Göz Lazer Ameliyatı Yaptıran Bir Kişinin Ağzından, Miyop Lazer Hakkında bilgi, gözüne lazer yaptıranlar, yorumlar, zararları varmı, lazer sonrası durum,

Gözlerinizde miyop varsa ve  Lazer Ameliyatı yaptırmak istiyorsanız ameliyat olmuş bir kişinin yaşadıklarını sizler için sordum ;

Gözlerinde 4,5 Miyop olan ve 25 yıldır gözlük kullanan 32 yaşında bir bayanın ağzından lazer ameliyatı hakkında merak edilenleri ameliyat olan dilek hanıma sizler için sordum..

https://www.kisaozet.net/ >> Lazer ameliyatı olmaya nasıl karar verdiniz ?

Dilek >> 25 yıldır kendimi bildim bileli gözlüklü biriyim, ilkokul lise, üniversite tüm hayatımda neredeyse gözlük sanki benim bir parçam gibi olmuştu, tabi miyop derecesi yükselince camların daha da kalın olması beni rahatsız etti, aslın gözlük kullanmayı sevmeyen birisi değilim ancak yaşım 32 olduğu için doktorlar açısından yaşım dolayısı ile bir tereddüt oluşturmadı, keyfi bir ameliyat ve istekli bir ameliyat diyebilirim. Çünkü gözlük takmaktan aşırı derece rahatsız olan bir kişi değilim.

https://www.kisaozet.net/ >> Ameliyat için belli bir kriter varmı, mesela tüm miyop hastaları ameliyat olabilirmi ?

Dilek >>Ameliyat için tabi ki yaş kriteri var, yani benim doktorum mesela 25 yaş altı için ameliyat yapmıyordu, bu her nekadar rahat bir ameliyat ve basit bir ameliyat olsa da riskleri de yok değil. O yüzden yaşınızın biraz orta yaş olması gerekiyor. Ayrıca ileri yaş olan ancak miyop derecesi 2 nin altında yada 3 ün altında olan kişileri de benim doktorum ameliyat etmiyordu.

https://www.kisaozet.net/ >> Ameliyat sırasında neler yaşadınız ? ne hissettiniz ? Ağrı, acı keşke olmasaydım gibi bir durum oldu mu ?

Dilek >> Ameliyat sırasında aşırı bir ağrı hissetmedim ancak ilk etapta, bir hamle yapıyorlar göze yumruk atmış gibi bir hafif ağrı veriyor o biraz acıdı onun dışında bir ağrı yoktu. Kesinlike doktoruma güvendiğim için keşke olmasaydım durumu yaşamadım.

https://www.kisaozet.net/ >> Ameliyattan sonra neler oldu  ?ilk gözünüzü açtığınız an mesela ?

Dilek >> Ameliyat sonrası, ilk gözümü açtığımda her yer flu yani bulanıktı, garip oldum orda biraz sonrasında damla vs. ile biraz iyileşme oldu ve günler geçtikçe sanki gözlük varmışcasına hiçbir sorun kalmadı.

https://www.kisaozet.net/ >> Ameliyat sonrası bir damla yada ilaç kullanıyormusunuz ?

Dilek >> Evet gözlerim batma yada yanma oluyor arasıra doktorum 6 ay bunların olabileceğini söyledi, 6 ay boyunca her batma olduğunda göz suyu damlatıyorum, bu göz yaşının belli sınırı yok, her saat de olabilir, her 5 saatte 1 de, yani nezaman batma yaparsa.

https://www.kisaozet.net/ >> Gözlerinizde  görme ile ilgili sıkıntı varmı ? aynı gözlük kullanıyor gibi misiniz ?

Dilek >> Evet kesinlikle, sanki gözlüklü gibiyim, hiçbir sorun yok. Ancak ben doktoruma güvendim ve başarılı bir ameliyat geçti, herkesin böyle olmayabilir, o yüzden ameliyat esnasında eğer lazer olmayı kafaya koyduysanız kesinlikle en iyi prof. a gidin, parayı düşünmeyin, para son planda olsun.

https://www.kisaozet.net/ >> Ameliyatın riskleri var değil mi ?

Dilek >> Evet tabiki, çok riskli bir ameliyat, ancak teknoloji ilerliyor gün geçtikçe şuan riskler olan bir ameliyat halen 10 yıl sonra belki risk falan kalmaz, ancak 2013 yazında halen risk mevcut.

 

Önceki MakaleGöbek Kaçması Nedir, Belirtileri Nelerdir
Sonraki MakaleSolunum Sistemleri Hakkında Bilgi, Kaça Ayrılır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz