Göbek Kaçması Nedir, Belirtileri Nelerdir

1
261

gobek kaçmasıHalk arasında göbek kaçması olarak bilinen ve sık sık çoğu kişinin göbeğim kaçtı şeklinde söylemlerini duyabilirsiniz, bunların bazıları psikolojik de olabilir ancak gerçeklik payı da yok değildir.
Halk arasında sıkça görülmekte ve oldukça fazla ağrı yapan bir hastalık durumudur, Göbek kaçması yada göbek kayması olarak da bilinen rahatsızlık göbeğin olması gereken yerinde değil farklı yere kaçmış olmasıdır. Bunu kişi kendisi kolaylıkla anlaması mümkün değildir, ancak bilinçli ve bilgili, bu konuda daha önceden bilgisi olan kişiler bunun farkına varabilirler.

Göbek kaçması, Göbek Kayması Belirtileri

-Şiddetli miğde ağrısı,
-Yemekten sonra kusma
-İshal

Tedavi Yöntemleri

Göbek düşmesi yada göbek kayması yaşayan bir kişi, kesinlikle bu konu uzman bir hekime başvurmalı ve ondan yardım istemelidir, tedavi olarak bunu bazı kişiler evde de yapmakta ancak bu sağlam bir yöntem değil ve asla güvenilir değildir. Aksine çok yanlış ve yapılmaması gereken durumdur.
Bu gibi durumlarda doktorunuzdan yardım isteyiniz.

Önceki MakalePankreas Hakkında Kısaca Bilgi
Sonraki MakaleGöz Lazer Ameliyatı Yaptıran Bir Kişinin Ağzından, Miyop Lazer Hakkında

1 Yorum

  1. Merhaba,Göbek düşmesi ya da göbek kayması adı verilerahatsızlıktan dolayı annem yaklaşık 2 sene önce** isimli doktora ameliyat olmuştu.İlk 8 ay cok iyiydi fakat hareket esnasında göbek sol tarafında oluşan kasılmayla kaslarda,damar ya da dikişlerde bir sıkıntı olduğunu düşündük.** isimli doktoa tekrar gidildi ve ikinci kez ameliyat olmasına ragmen iyileşme sağlanmadı***’ya bu operasyonu nereden ve kimden ögrendiyseniz ona gidelim ve annemin tedavisi saglansın dedik.Fakat kendisi bu operasyonlardan kazandıgı parayı düşünerek isim vermek istemedi.Bir cok doktora gittik ama hiç bir doktor bu konuda bir bilgiye sahip degil.Eger ki sizlerin bildiği bir doktor ya da hastane varsa bizlere yardımcı olmanızı rica ediyorum,Tesekküerler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz