“Güven duygusunun insan ilişkilerindeki yeri” konulu yazı, kompozisyon

6
134

“Güven duygusunun insan ilişkilerindeki yeri” konulu kısa bir yazı yazınız.

Güven duygusunun insan ilişkilerindeki yeri

Güven duygusu insanlar arasındaki iletişimin temelini oluşturan davranışlardan bir tanesidir, arkadaşımıza veya dostum dediğimiz kişiye güvenmezsek o kişiyle gerçek bir arkadaşlıktan bahsetmemiz yanlış olur.

İnsanlar ikili ilişkilerde öncelikle herşeyden önce birbirine güvenmeli, ardından diğer şeyler gelmelidir, arkadaşımıza dostumuza veya en basitinden sokağın köşedeki market sahibi ali amcaya güvenmezsek bir daha alışveriş yapmayız, dolayısıyla güven her konuda her şartlarda gerekli bir davranıştır.

Güven duygusu insan ilişkilerini direk olarak etkileyen bir davranıştır, arkadaşımıza çok güvendik herşeyimizi anlattık ardından tembih ettik kimseye anlatma diye, o gitmiş herkese anlatmış, şimdi biz bu arkadaşımızın gerçek bir arkadaş gerçek bir dost olduğunu söyleyemeyiz, ileriki süreçte ona birşey anlatmayız yada anlatsak bile çok gizli saklımız olan şeyleri ondan hep sakınırız. Çünkü bir kez dilimiz yanmıştır.

Güven her konuda her koşulda yaşam içinde olmazsa olmazdır, insanlar birbirlerine güvenerek iş yaparlar, ticaret yaparlar, eğer birinin bir yanlışını görürse bir kişi artık onunla iş yapmayı sonlandırır, bir daha iş yapmaz.

Dolayısıyla burada yanlış yapan kişi kaybeder, güven veren, daime doğru ve dürüst iş yapan güvenilir kişiler hayatta daima her zaman kazançlı çıkar.

 

Önceki MakaleHz Muhammed’e neden “El-Emin” demişlerdir
Sonraki MakalePeygamberlerin akıllı ve zeki olmalarının yararları

6 Yorum Yapıldı

  1. Çok tesekkur ederim din dulturu kitabimizdaki etkinlik bölümünde var busoru cevabında sizde hemen defterine geçiriyordu 6.sınıf din kültürü kitabında var

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz