Güvenilen Bir kişi Olmamızı Sağlayan Davranışlar Nelerdir?

0
182
Güvenilen bir kişi olmamızı sağlayan davranışlar nelerdir

Güvenilen bir kişi olmamızı sağlayan davranışlar nelerdir?
Güven duyulan bir kişi olmamızı sağlayacak davranışlar nelerdir? Güven duygusunun karşı tarafa nasıl aktarabiliriz ve bu güven duygusunu nasıl geliştirebiliriz?

Güven duyulan bir kişi olmamızı sağlayacak davranışların başında yalan söylememek gelmektedir. Bunların dışında hal ve hareketlerimiz tavırlarımız bizi ele verir ve kim olduğumuz karşı tarafça anlaşılır ve güvenilip güvenilmeyecek birisi olduğumuz konusunda hareketlerimiz fikir verir.

Güven duygusu önemlidir, ticaret yaparken, alışverişte, kız alırken, düğün yaparken, araba alırken, ev alırken, sosyalleşirken ve pek çok günlük yaşam içinde güven duygusu ile hareket ederiz. Güvenmediğimiz adamdan araba almaz, kız vermez, alışveriş yapmayız mutlaka bunda bir sıkıntı çıkar deyip sırt çeviririz.
İşte bu yüzden güvenilir bir insan olmalıyız, hayatımızın her alanında güvenilen birisi olmamız demek aynı zamanda saygı duyulan bir birey olmamız anlamına da gelmektedir. Saygı duyulan birey olabilmenin en temel noktası güvenilen birey olmaktır insanlar güvenmediği kişilere saygı duymazlar.

İşte bu yüzden yani güvenilen birisi olmak için kesinlikle hayatımızda yalan olmamalı asla yalan söylememeliyiz, bunun dışında insanlara her zaman yardım etmeli, yardımsever olmalı, hoşgörülü olmalı, iyi niyetli olmalıyız.

Bu ve bunun gibi davranışlarla birlikte insanlara karşı saygıda kusur etmemeliyiz böylece güvenilen bir olabiliriz.
Güvenilen birisi olmak hayatımızda her zaman bize kazandırır, asla bir şey kaybettirmez. Bunun unutmamalı ve hayatımızın en temel noktasında güvenilen bir birey olmak için çalışmalıyız.

Önceki MakaleCumartesi, Pazar Noter Açık Mı? Noter Çalışma Saatleri
Sonraki MakaleTürk Milleti Cumhuriyet ile birlikte hangi hak ve hürriyetlere sahip olmuştur?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz