İnşaat temelinden çıkan toprakta neden bitki yetişmez?

0
207

İnşaat temellerinden çıkarılan toprağın bitkilerin yetiştirilmesinde kullanılmamasının nedeni ne olabilir?, inşaattan çıkan toprakta neden bitki yetişmez,

Değerli arkadaşlar merhabalar, bir sorunun cevabı ile daha sizlerleyiz, usbilgi com olarak sizlere farklı ve en kısa şekilde bilgi aktarmaya devam ediyoruz, şimdi arkadaşlar inşaat temellerinden toprak çıkarılmaktadır biliyorsunuz, bu topraklarda bitki yetiştiriciliğinde kullanılmaz, neden mi kullanılmaz? Çünkü bu toprak toprağın alt katmanlarında olduğu için yani humus bakımından zengin olmadığı için bu çıkan toprakta bitki yetiştirilmesi uygun görülmez, bitkiyi besleyecek olan humus miktarının az olmasından dolayı pek tercih edilmez.

Biliyorsunuz ki bitkilerin yetişmesi için toprağın en üst katmanı olan ve humus bakımından da oldukça zengin olan kısım tercih edilmektedir, böylece bitkiler daha güzel yetişmekte ve ihtiyaçları olan maddeleri toprağın en üst katından daha güzel almaktadırlar. Yani kısacası, üst katman verimlidir, alt katmanlara doğru inildikçe verim düşer böylece bitki yetiştiriciliğinde kullanılmaz.

Önceki MakaleÇiçek yetiştirmek için toprağın hangi katmanını kullanırsınız
Sonraki MakaleVarlıklara canlı-cansız diyebilmemiz için hareket etmesi yeterli midir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz