İnsanların namaz kılma sebepleri hakkında büyüklerinizden bilgi alınız

1
114

İnsanların namaz kılma sebepleri hakkında büyüklerinizden bilgi alınız. İnsanlar neden namaz kılmaktadır? Namaz kılan insanlar hakkında bilgiler.

İnsanlar islamiyetten önce farklı şekilde varlıklara tapıyorlardı İslamiyet geldikten sonra namaz bütün ilahi dinlerde emredilmiştir buna göre İnsanlarda Allah inancı oluşmuştur, insanların dünyasına anlam gelmiştir, bu dünya ve ahiret yaşamı hakkında Kuran-ı Kerim’de bilgiler verilmiş, ahiret yaşamının iyi ve güzel olması için bu dünyada yapılması gerekenler anlatılmıştır, bunların en başında Alah’a kulluk etmek ve ibadet etmektir, ibadetlerin en başında da namaz gelmektedir.

Namaz kişiyi Allah’a daha çok yaklaştırır, namaz kılan kişi günde 5 vakit Allah’ın huzuruna çıktığı için mutludur ve huzurludur, ibadetini yaptığı için ahiret yaşamının güzelleştiğini bilir. Namaz Allah’ın sonsuz merhametine sığınmaktır, işlediği günahlardan arınmaktır, namaz insalnarın gönlüne merhamet, yüzüne nur, hem bu dünyada hemde ahiret yaşamını güzelleştiren önemli ibadetlerden birisidir. Namaz ile hayatımızı güzelleştirmek bizim elimizdedir.

Önceki MakaleEzanın sözleri nelerdir, nasıldır
Sonraki MakaleNamaz denilince hangi kavramları hatırlıyorsunuz?

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz