İnternet kullanımının neden temel insanlık hakkı olarak ele alındığını açıklayınız

0
99

İnternet kullanımının neden temel insanlık hakkı olarak ele alındığını açıklayınız.

İnternet kullanımı günümüzde pek çok ülkede etkin şekilde kullanılan çağımızın en etkili iletişim araçları arasında yer almaktadır, kullanmayan veya kullanamayan ülkeler ise yeteri derecede gelişememiş ülkelerdir. İnternet kullanımı günümüzde hemen hemen her ülkede var olsa da yaygın olmayan, yaygınlaşamamış ülkeler de yok değildir.

İnternet kullanımının neden temel insanlık hakkı olarak ele alındığına baktığımızda ise, internet herkesin özgür şekilde paylaşım yapabildiği, blog yazabildiği, paylaşımda bulunabildiği bir mecradır, insanların internet erişimlerini yasaklamayı ben; “dışarı çıkmayın evde oturun” demeye benzetiyorum, internet ayrı ortamdır her ne kadar sanal bir dünya olsa da, internette pek çok farklı fikir, görüş öneri yer almaktadır, elbette zararlı içerikler de mevcuttur ancak bu zararlı içeriklerden kendimizi korumalı ve ihtiyacımız olan nitelikli bilgileri toplayarak kendimizi geliştirmeliyiz.

Kişisel gelişim ve ilerlemede, bilgi birikimi sağlamada günümüzde internet en etkili bilgi elde etme araçlarından birisi olarak görülmektedir. Bence bu oldukça doğrudur.

Önceki MakaleYaşama hakkını çevre kirliliği ile ilişkilendirerek kompozisyon yazınız
Sonraki Makaleİnternet kullanımı hak ve özgürlüklerin gelişimini etkileyebilir mi?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz