İnternetten Sabıka Kaydı Nereden, Nasıl Alınır ?

0
108

sabika kaydiSabıka Kaydı Nereden Alınır ?, sabıka kaydı ücreti, sabıka kaydı nerden alınıyor, internetten alınırmı,

Sabıka kaydı genelde işe yeni başlayacak olan kişilerin ihtiyaç duydukları belgedir, son dönemde özellikle 2013 yılında internet üzerinden sabıka kaydı verilecek şeklinde haberler medyada sıkça yer aldı, tam bu haberden ses soluk çıkmadı derken, bugün yeni bir haber ile artık bugünden itibaren 12 haziran 2013, e devlet sistemi üzerinden “adli sicil belgesi “alımı yapılacak.

turkiye.gov.tr den e devlet sistemi üzerinden yapılacak olan adli sicil belgesi alımı işlemi yapılacak.

www.turkiye.gov.tr den nasıl sabıka kaydı alınır ?

Sabıka kaydı olarak bilinen adli sicil belgesi internet üzerinden e devlet sisteminden vatandaşların https://www.kisaozet.net/ kullanıcı şifresi ile giriş yaparak, online olarak adli sicil belgesini alabilecek.

www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılacak olan adli sicil kaydı alımlarında, vatandaşlar nerede kullanacaklarıyla ilgili bir yazı yazacak, belgeyi verilen iş yeri veya kurum görevlisi e devlet sistemi üzerinden barkod numarası ile, adli sicil kaydının gerçek olup olmadığını kontrol edebilecek.

Türkiyede günde 45 bin kişinin başvuru yaptığı adli sicil kaydının internetten verilmesiyle büyük oranda bir zaman tasarrufu yapılması planlanıyor.

İnternet üzerinden sabıka kaydı almakla ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

Önceki MakaleKredi Çeken Kişi Vefat Ederse Borcu Kim Öder? Kefil Olan Kişiye Borç Kalırmı ?
Sonraki MakaleÇocuk Yardımı Parası Alma Şartları, Nasıl Alınır ? Nereye Başvuru Yapılır ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz