Işığın insan yaşamındaki önemi

0
1681
ışığın insan yaşamındaki önemi

Işığın insan yaşamındaki önemini maddeler halinde sıralayınız.

ışığın insan yaşamındaki önemi

Işık günümüzde gerek sanayi, gerekse günlük yaşam açısından büyük öneme sahip olan insanlığa çağ atlatan bir buluş olarak nitelendirilebilir.

Işık sayesinde geceleri aydınlık, aydınlık olan ortamlarda gündüz yapabileceğimiz işlerin hemen hemen hepsini yapabilir ve üretime ara vermek zorunda kalmayız.

En temel ışık kaynağı güneştir, güneşin yani ışığın ve ısının olmadığı bir dünyada canlıların yaşaması da mümkün değildir.

İnsanlar ışığın yani ampulün icat edilmesi ile adeta yepyeni bir çağ başlatmışlardır, artık gündüz yapabildikleri pek çok işi gece de yapmaya başlamışlar ve sonuç olarak bu insanoğlunun yaşamında yeni bir dönüm noktası oluşturmuştur.

Ardından ışık ile çok farklı elektrikli aletler, cihazlar, ekranlar, led paneller gibi pek çok buluş gerçekleştirilmiş ve ışıktan feyz alarak farklı teknolojiler gelişmiştir.

Bugün günümüzde ışık yayan hemen hemen bütün cihazlar ışığın bulunması ile mümkün olmuştur.

Bu açıdan ışığın günlük hayatımızdaki önemi işleri hızlandırmakta, geceleri gündüz gibi yaparak gündüz yapabileceğimiz işlerin hemen hemen hepsini yapabilmemizi sağlamıştır.

 

Önceki MakaleÜlkemizin maden bakımından zengin olmasına karşın bu madenlerden ekonomik olarak
Sonraki MakaleKut ne demek, Türk tarihindeki yeri ve önemi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz