İthalatçı garantili ürün ne demek, ithalatçı garantili ürün alınır mı?

0
174

İthalatçı garantili ürün ne demek, ithalatçı garantili ürün alınır mı?, ithalatçı garantili telefon alınır mı, ithalatçı garantili ürün nasıl oluyor?

İthalatçı garantili telefon alınır mı?

İTHALATÇI GARANTİLİ ÜRÜN NEDİR

İthal eden firmanın vermiş olduğu garantidir. Yani 2. el bir telefonu dükkandan alırken nasıl ki size dükkan garantisi vermektedir, buna benzer bir garanti türü.

İnsanların aklında ithalatçı garantili denildiği zaman olumsuz bir anlam olabilir, yani garantisi yokmuş gibi bir anlam oluşabilir. Ancak bu tamamen aldığınız firmayla ilgili bir konu, büyük firmalardan ürünü satın alırsanız sorun yaşama ihtimaliniz düşüktür.

Ancak x bir firmadan adı duyulmamış, küçük bir firmadan satın alırsanız cihaz sorun yaptığında satın aldığınız firma sizinle gerekli ilgiyi göstermeyebilir, başından savabilir veya yanlış parça takabilir, yani ucu açık bir konu.

Ancak daha ulusal çapta adı duyulmuş büyük markalardan temin ederseniz sorun yaşama ihtimaliniz azalacaktır.

Normal yurtiçi resmi garantili cihazlarda tabi bu durum daha farklı işlemektedir, burada profesyonel ekipler tarafından cihaz tamir edilmekte, yada yenisiyle değiştirilmektedir.

Seçim sizin..

Bu konuda başımıza gelen bir olayı size anlatmak istiyorum, arkadaşım HTC M8 marka telefonu yeni piyasaya çıktığı zamanlarda almayı düşünüyordu, Yurtiçi garantili fiyatları oldukça pahalı olduğundan ithalatçı garantili ürünü tercih etti, sanırım yanlış hatırlamıyorsam arada bir 700 TL gibi fark vardı.

Buna deyecek dedi ve aldı, aradan 6 ay geçti telefonda sıkıntılar çıktı, yurtiçi garantisi garantisi olmadığından kendisi bu konuda uğraşmamak için gitti telefoncuda yaptırdı. yanlış hatırlamıyorsam 300 TL gibi bir masrafı olmuştu, neyse birkaç ay kullandı bu sefer başka bir sorun meydana geldi.

Kısacası ürünün yurtiçi garantisi olmadığından, kendi cebinden yaptırmak zorunda kaldı. Böylece biraz ucuza alayım derken daha fazla para cebinden çıktı, telefonu satarken de 2. el ölü fiyatına gitti.

Sonuç olarak biraz bu iş şans işi, 10da 1 olur yada 20 de 1 olur o da size denk gelebilir, yada gelmeyede bilir. Şansınıza güveniyorsanız alın deneyin : )

Önceki MakaleABBy Fine Reader Hata Kodu 258 Çözümü
Sonraki MakaleII. Mahmut’un ölümü hakkında kısaca bilgi, nasıl nerede ne zaman öldü

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz