İzmir Büyükşehir Belediyesi 286 İtfaiye Eri Alımı İlanı Başvuru

0
255

İzmir Büyükşehir Belediyesi 286 kişiye daha istihdam sağlayacak, izmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada 286 kişiye itfaiye eri konumunda iş vereceğini bildirdi.

Yapılan İlanda ilk defa itfaiye eri alınacağı da yazıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi; Meslek Yüksekokullarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarından mezunu 40, lise mezunu 246 itfaiyeci alacak. 30 yaşıdını doldurmayanlar, 2010 KPSS93 vge 94 puan türünden 60 ve üzeri alanlar 6 Eylüle kadar şahsen başvurmalı.

 

İLAN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

İLK DEFA ATANACAK İTFAİYE ERİ ALINACAKTIR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasındaki şartları ve 21 Ekim 2006 tarih ve 26326 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Belediye İtfaiye Yönetmeleğinin 15.inci maddesindeki İtfaiye Erliğine atanma şartlarına göre boş İtfaiye Eri kadrolarına sözlü sınav ile alım yapılacaktır.

ATAMA YAPILACAK KADROLAR İLE ARANILAN NİTELİKLER

SINIF GIH UNVAN İTFAİYE ERİ DERECESİ ADEDİ 40 CİNSİYET E/K ÖĞRENİM DURUMU
GIH İTFAİYE ERİ 9 40 E/K Önlisans düzeyinde eğitim veren Meslek Yüksekokullarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarından mezun olmak
GIH İTFAİYE ERİ 10 197 E/K Lise Mezunu Olmak
GIH İTFAİYE ERİ 11 49 E/K Lise Mezunu Olmak
TOPLAM 286

BAŞVURU ŞARTLARI

1- Türk vatandaşı olmak,

2- İtfaiye Sınavının yapılacağı tarih itibari ile 30 yaşını

(doğum tarihi 04/10/1981 ve sonrası olan) doldurmamış olmak

3- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

4- Yukarıdaki tabloda belirtilen kadrolara uygun olarak, Lise, Meslek Yüksekokullarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Programı (2 yıllık), Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programlarından (2 yıllık) mezun olmuş olmak,

5- Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2010 yılı Kamu Personel Sınavına girmiş ve KPSS P93 ve KPSS P94 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak,

6- Askerlikle ilişkisi olmadığına dair beyan,

7- Erkeklerde boy en az 1.67 metre, kadınlarda boy en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olamamak (Boy ve kilo tespiti Kurumumuz hekimi tarafından yapılacaktır.)

8- Kalıcı ve bulaşıcı hastalığı olmamak, İtfaiye görevini düzenli bir biçimde yapmaya engel olacak bir özrü bulunmamak,

9- Daha önce çalışmış olduğu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

10-Ağır hapis veya 1 yıldan fazla hapis cezası ile veya yüz kızartıcı bir suç ile hüküm giymemiş olmaktır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLECEK BELGELER ;

1- Aday tarafından doldurulacak olan Başvuru Formu (Boş Başvuru Formu örneği kurumdan temin edilecek veya www.izmir.bel.tr adresinden indirilecektir.)

2- KPSS Sonuç Belgesi örneği (aslı ibraz edilecektir.)

3- Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C. Vatandaşlık No’su olan)

4- öğrenim durumlarını gösterir belge fotokopisi

5- 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf (1 adedi Başvuru Formuna yapıştırılacaktır.)

BAŞVURU SÜRESİ VE YERİ:

Başvuru süresi 22/08/2011 tarihinde başlayacak ve 06/09/2011 günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurular; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Memur Personel Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. Posta ve e-mail yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Belediyemize başvuran adaylar KPSS başarı puanlarına göre sıralanacak ve en yüksek puanlı adaydan başlanarak alınacak boş kadro sayısının 3 katı oranında aday sınava çağrılacak olup, sınava çağrılacak adayların listesi 22/09/2011 tarihinde Belediyemiz (www.izmir.bel.tr) internet sitesinde ve Belediye Binası Halk Giriş Kapısı İlan Panosunda ilan edilecektir.

SINAV YERİ VE ZAMANI :

Sınav İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitimi Dairesi Başkanlığı Cumhuriyet Bulvarı No:1 Kat:3 Konak/İZMİR adresinde 04/10/2011 günü saat 09:00’da sözlü sınav olarak yapılacaktır. Çağrılan adayların 04/10/2011

günü tamamı bitirilmediği takdirde takip eden tarihlerde sözlü sınava devam edilecektir.

Sınava müracaat eden adaylar, müracaatları sırasında başvuru formunda yer alan boy ve kilo tespit bölümünü aynı yerde bulunacak olan Kurumumuz tabibine onaylatacaklardır. Boy ve Kilo Tespit Formu onaylı olmayan adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

Not: Dayanıklılık Testi için adayların yanlarında eşofman ve spor ayakkabısı getirmeleri gerekmektedir.

SINAV KONULARI :

a- Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

b- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

c- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

d- Mahalli İdareler Temel Mevzuatı,

e- Dayanıklılık Testi.

Sınav sonuçları (www.izmir.bel.tr) adresinden duyurulacak ve kazanan adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

DEĞERLENDİRME:

Sınav Komisyonunca yapılacak olan sözlü sınavda değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Sözlü sınavdan 70 puanın altında alan adaylar başarısız sayılacaktır.

Başarı notu sözlü sınavda alınan nottur. En yüksek başarı puanından başlayarak atama yapılacak sayı kadar asil ve yarısı kadar yedek aday ilan edilecektir. Asil adaylardan göreve başlamayanların yerine sırasıyla yedek adaylardan atama yapılacaktır.

Önceki Makaleİlahi Sözleri
Sonraki MakaleEkmek şişmanlatır mi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz