Kandil ile Ampul teknolojisi karşılaştırma

0
121

Yıllar önce yaşayan insanların aydınlanmada kullandıkları kandil ile günümüzde kullanılan ampul teknolojisini, insan yaşamına getirdiği güçlükler ve kolaylıklar açısından karşılaştırınız.

İnsanlar eskiden aydınlanma yerine kandil kullanmaktaydı. Elbette kandil kullanılan dönemlerde bu gece herhangi bir iş yapmamayı, sadece zorunlu ihtiyaçları karşılamak için yakılan kandiller eşliğinde ihtiyaçları karşılamanın yanında herhangi bir üretim vs. gibi şeyler yapmamaktaydı. Gün ışığından daha fazla faydalanılmak için sabah erken kalkılıp gece yine erken yatılmaktaydı. Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde hem gündüz hemde gece üretim devam etmektedir. Kullanılan bu ampuller sayesinde gece de gündüz gibi heryer aydınlık olabilmektedir. Teknolojinin getirdiği bu yenilikler ile insanlık adeta çağ atlamış durumundadır.

Eskiden kandil kullanılan bir dönemde gece hiçbir iş yapılmazken, günümüzde gece aydınlatması sayesinde tüm işlerimizi rahatlıkla yapabilmekteyiz. Bu teknolojinin bizim yaşamımıza kattığı en büyük olumlu yönlerden birisidir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here