Laptop çok ısınıyor ve kapanıyor ne yapılmalı ?

0
91

Laptop ısınma sorunlarından bir tanesi çok çalışmasıdır dolayısıyla çok çalışan makine her zaman ısınır ancak, laptopların ısınmasının nedenlerinden bir tanesi içerisindeki fanların küçük olması içine yeterli hava girememesi hava dolaşımı olmayınca da ısınma sorunları ile karşı karşıya kalmamız.

Isınma farklı durumlarda da olabilir, harddisk yada işlemci kaynaklı olması da muhtemeldir, içerisindeki fan zarar görmüş olabilir, yada ctrl + alt + delete yaptığınızda işlemci kullanımı sürekli %100 de duruyorsa format atmanın zamanı gelmiştir işlemci sürekli meşgul olduğundan hem bataryanızı çok kısa sürede bitirir hemde ısınma sorunları ile karşılaşırsınız.

Donanım ve yazılımsal sorununuz yoksa ve sadece laptop ile fazla çalışmanızdan kaynaklanan bir ısınma sorunu var ise o zaman soğuk tutması için üretilmiş özel laptop altlıkları vardır bunları deneyebilirsiniz.

Resimde görüldüğü gibi laptop un altına yerleştirilir ve soğuk durmasını sağlar, bunu kullanınca uzun süre laptop ile çalışabilirsiniz.

Önceki MakaleYemekteyiz 27 mayıs kim kazandı
Sonraki Makaleİzmire şiddetli yağmur ve dolu yağıyor

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz