Ek yerleştirme / tercih başvuru kılavuzu tarihleri 27 eylül -1 ekim 2012-2013

29
164

Ek yerleştirme nezaman yapılacak 2012-2013, ek yerleştirme hakkında herşey 2012-2013, ek yerleştirme nezaman son, ek yerleştirme hakkında bilgi, ygs ek tercihleri, lys ek tercileri, tarihleri, başvuru , kılavuzu, 27 eylül – 1 ekim 2012, ek yerleştirme ösym.gov.tr, ek tercihler başvuru, ösym ek tercih başvuru, ek yerleştirme başvuru kılavuzu 2012-2013, 27 eylül-1 ekim 2012 ek tercihler başvuru,

Üniversite tercih yapıp da açıkta kalanlar ve ek terihleri bekleyen adayların ösym tarafından açıklanacak olan ek tercihler ek yerleştirme kılavuzunu dört gözle bekliyor.

Ek yerleştirme Başvuru Tarihleri

27 eylül 2012
1 ekim 2012
Tarihleri arasında adaylar ek yerleştirme için başvurularını yapacaklar.

İşte Ösym.gov.tr de 24 eylül 2012 tarihinde yapılan resmi duyuru

DUYURU
(24 Eylül 2012)

2012-ÖSYS Ek Yerleştirme : Başvurular

2012-2013 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2012-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 27 Eylül-1 Ekim 2012 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla (Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır.) veya İnternet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2012-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru süresi uzatılmayacaktır.

Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

2012-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzunun kontenjan tabloları, program koşulları ve diğer tabloları24-25 Eylül 2012 tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi amacıyla yayımlanacaktır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 27 Eylül 2012 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir. Adayların tercihlerini yapmadan önce 27 Eylül 2012 tarihinde ÖSYM’nin İnternet adresinden güncellenerek yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-ÖSYS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU METNİ

TABLO-3A, TABLO-3B, TABLO-4 VE KOŞULLAR (24 Eylül 2012)

TABLO-6A, TABLO-6B1, TABLO-6B2,TABLO-6B3, TABLO-6B4, TABLO-6C (24 Eylül 2012)

Ösym.gov.tr den açıklanması beklenen boş kontenjanlar ve ek tercihler bu yıl 2012-2013 eğitim öğretim yılında 27 eylül -1 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Ek yerleştirme Nedir ?

Ek yerleştirme genel yerleştirme yapıldıktan sonra belirli sebeplerden dolayı kaydını yaptıramamış olan adayların, yeni tekrar ikinci yerleştirme hakkıdır.

Ek yerleştirme ösym nin ek yerleştirme kılavuzu basıldıktan sonra boş kalan kontenjanlara adayların ikinci kez başvurması sonucu yapılan kayıtlardır.

Ek yerleştirme / Ek tercihler hakkında Sorularınızı Sormak için Tıklayın..

Önceki MakaleKpss 2012 önlisans soruları ve cevapları indir
Sonraki MakaleAnnenin soyadını almak için şartlar nelerdir, yapılması gerekenler

29 Yorum Yapıldı

  1. ben düz lise çıkışlıyim ilk tercihte tıbbi labaratuvar yazdım fakat gelmedi peki ek tercihlerde gelme ihtimali nasıl ? Onu açık bi meslek mi ?

  2. slm hocam ben meslek lisesi mezunuyum ek tercih yapabilirmiyim bu sene ama sınavsız grçiş hakkımı kullandım bu sene 2 yııllk bi yere yerleştim acaba engel olurmu ek yereleştirmeye kaydımıda yaptırmak istemiyorum istemedğim bölüm geldiği için lütfen cewabınızı bekliyorum

  3. ben liseden çocuk gelişimi mezunuyum açıköğretim okumak istiyorum sosyal hizmetler 2 yıllığı geldi ama 2 yıllığın önü kapalıymış 4 yıllığı iyiymiş bu yüzden kayıt yaptırmayacağım bu bölümün 4 yıllığı açılmış bu konuda bilgisi olan var mı?ek yerleştirmeden sağlık kurumları işletmeciliğini yazsam gelirmi?

  4. ben örgün öğretim kazandım.kayıt da yaptırdım. ama açıköğretim de okumak istiyorum. bu yıl hem örgün eğitime kayıt yaptırıp hemde ek yerleştirmelerden açıköğretime kayıt olabilir miyim…. ?

  5. 3 6 ekım kesın miş hocam benım ygs 4 puanım 235 flan acaba bana turizm mugla nın balıkesırın gelırımıı yada ısletme ıkı yıllık bırde hocam ısletmede olsa hanqı unılerı yazayım gelır batı tarafı olarak sagolun

  6. ben imam hatip mezunuyum,ygs 4 puanım 250, okul puanımla 355 oluyo, ilk tercihlerde bi yere yerleşemedim,acaba 2. tercihlerde ek puan geçerli mi?değil mi? sıralamaya göre mi yapcaz yoksa puana göre mi? bi bilginiz varsa acil lütfen !!! bi de ben sadece ygs den yaptım tercihleri,okul birincisiyim ama nasip değilmiş artık 2.tercihlere inşallah!!bi bilginiz varsa cevap yazın lütfenn!!

  7. hocam ben ygs den 167 puan aldım barajı geçemediğim için kayıt yapamam diye düşündün,sonra bir arkadaşım dedi ki okul puanıda dahil oluyor deyince şok oldum,acaba 2.tercihte kayıt yapmam mümkün mü….lütfen yardımcı olun..

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz