Okumak ile ilgili yazı, kompozisyon örnekleri

0
178

Okumak ile ilgili yazı, kompozisyon örnekleri

Yaşamımız boyunca bireysel olarak kendimize yenilikler katmak, yeni şeyler öğrenmek, yeni şeyler keşfetmemiz gerekmektedir bunun yanında bu bilgileri birbirleri ile sentezlemek ve kendi doğrularımızı yaşamımızı kolaylaştıracak şeyler üretmemiz gerekmektedir.

Her yeniliğin, güzelliğin altında okumak yatmaktadır, insan okuyarak yeni bilgiler elde edebilir, okumanın önemini kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de de yer verilmiştir, Kuran-ı Kerim’in ilk ayeti olan “Oku” ayeti bize okumanın ne büyük bir eylem olduğunu anlatmaktadır.

Okumak insanın kendisini geliştirmesine büyük ölçüde katkı sağlar, günlük olarak gazete okumak sevdiğimiz ilgi alanımız olan farklı kitapları okumak, farklı düşünceleri öğrenmek kendimize yeni şeyler katmak ancak okumakla mümkündür.

Okumanın insanın kelime daarcığını geliştirir ve konuşmasında da daha akıcı olarak kelimeleri birbirine bağlayarak konuşmasını sağlar. Kısacası yaşamımızı daha da güzelleştirmek, düşüncelerimizi daha güzel şekilde ifade etmek için okumak gerekmektedir.

Önceki MakaleÇevre kirliliği ile ilgili yazı, kompozisyon
Sonraki MakaleMikroskop ile ne incelenir, hangi canlıları inceleyebiliriz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz