Ptt dağıtıcı (postacı) maaşları nekadar

0
298

Ptt dağıtıcı (postacı) maaşları nekadar 2017, ptt dağıtıcı dağıtıcı yada postacı olarak bilinen hemen hemen pek çok ilde ve ilçede görev alan dağıtıcılar PTT nin en önemli elemanlarıdır. Evlerimize posta getiren çalışanlardır.

PTT Dağıtıcı (Postacı) Maaşları Nekadar

Ptt postacı olarak çalışmak isteyenler için gerekli şartlar ve maaşları konusunda detaylı bilgiye bu başlıkta ulaşabileceksiniz.

PTT’de dağıtıcı olarak görev almak için öncelikle KPSS’den 55 puan ve üzeri almanız gerekiyor. 55 puan barajını geçtikten sonra PTT tarafından verilecek olan ilanları takip edip, ardından başvuruda bulunarak gerekli şartları şayet taşıyorsanız PTT’de dağıtıcı olarak görev alma şansını yakalayabilirsiniz.

POSTACI MAAŞLARI 2017

İlk zamanlarda 1.557 TL gibi bir maaşa işe başlayan postacılar ilerleyen zamanlarda maaş artışıyla birlikte 2500 TL gibi bir maaşa sahip olabilmektedir.

Postacı olarak görev yapacak olanlar için kurum tarafından üniforma verilmekte ve mesai saatleri içinde bu üniformanın giyilmesi gerekmektedir.

Postacılar genel olarak adi posta dediğimiz telefon, banka gibi normal postalar, imza karşılığı verilen taahütlü postalar, ve tebligatlar.. Postacılar bu saydığımız postaları vatandaşlara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Elbette sürekli insanlarla yüz göz olduğunuz için zorlukları vardır ancak rahattır, istediğiniz zaman istediğiniz oturup çay içebilir, ardından tekrar dağıtıma devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken günlük dağıtacağınız postaları yerlerine ulaştırmak.

Önceki MakaleÖzel ve Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri
Sonraki MakaleIsıtılan küre halkadan geçemiyor neden?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz