Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Kullanılır, Çalıştırılır

0
487
VR Box nasıl çalıştırılır, nasıl kurulur

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Kullanılır? Sanal gerçeklik VR gözlüğü nasıl çalıştırılır, yapılır? VR Box.

Teknolojinin ilerlemesiyle artık çok büyük sayılabilecek teknolojilere cüzi miktarlar ödeyerek sahip olabiliyoruz, hızlıca gelişen, yenilikler üretmeye geliştirmeye devam eden firmalar şimdii de 30,40 tl gibi oldukça uygun fiyatlarla kullanıcıları sanal gerçekliğin içine sokuyor. Nasıl göründüğünü merak eden teknoloji meraklıları da bu ürünleri satın alarak test ediyor. Şimdi bu yazıda sizlere piyasada 40-50 TL gibi miktarlara satılan sanal gerçeklik gözlüklerinin nasıl çalıştırıldığından bahsedeceğim.

Cihazın çalışma prensibine gelince, cep telefonunuzu bu gözlüğün içine yerleştiriyorsunuz, ardından 3d bir film yada video açarak sanki gerçekmiş gibi izlemenin keyfine varıyorsunuz, dilerseniz bluetooth ile kumandayı eşleştirerek 3d oyun oynamanın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

VR BOX KURULUMU

VR Box Kurulumu Nasıl Çalıştırılır

Öncelikle cep telefonumuzu gözlüğün içinden çıkan aparata yerleştiriyoruz, bu aparatın cep telefonunuza uyumlu olmasına dikkat edin, cep telefonunuzun ekranı büyükse uyum sağlamayabilir, ona uygun modeli satın almanız gerekebilir.

VR Box nasıl çalıştırılır, nasıl kurulur

Gözlüğün gözümüze oturan tarafı oldukça yumuşak ve rahat, numaralı gözlük kullanan biriyseniz gözlüğü çıkartarak VR box’ı takmanız gerekecek, ayrıca merceklerin gözünüze tam oturmasına dikkat edin, mercekler sağa sola, ileri ve geri şekilde ayarlanıyor, gözünüze uygun şekilde oturmadığında bulanık görürsünüz ve bu da baş ağrısı yapar.

 

sanal gerçeklik gözlüğü nasıl çalışır

Veee artık telefonu gözlüğün aparatına yerleştirdik ve gözlüğün içine takıyoruz. Siz de bu adımları teker teker yaparak sanal gerçekliğin tadına varabilirsiniz, aşağıda örnek video yer almaktadır, bu videoyu telefonunuzdan açıp, gözlüğün içine yerleştirerek sanal gerçekliği yaşayabilirsiniz.

ÖRNEK VİDEO
Bu videoyu telefondan açıp, telefonu gözlüğün içine yerleştirdiğinizde 3d sanal gerçekliği yaşayabilirsiniz.

Önceki MakaleAvrupa Ligi Beşiktaş 3. Tur Rakipleri, Eşleşmeleri
Sonraki MakaleEşeysiz üreme nedir, Eşeysiz üreme çeşitleri nelerdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz