Sosyal medya kullanımının amaçları nelerdir

1
589

Sosyal medya kullanımının amaçları nelerdir, sosyal medya kullanımı ve bunun amaçları hakkında bilgi, sosyal medya ile ilgili araştırma, sosyal medya kullanımı,

İnternet’in varolmasıyla birlikte temelini internetin oluşturduğu pek çok oluşum, program, proje meydana çıkmıştır bu projelerin birçoğu insanlara faydalı olurken bazıları zararlı oldukları gerekçesiyle gerek feedback (geribildirim ) alarak kapatılmış veya kullanılmamışlardır. Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygın bir boyuta ulaşmıştır. Sosyal medya denildiğinde aklımıza hepimizin ; Facebook, Twitter, Google plus, instagram, başta olmak üzere pek çok farklı platform gelmektedir.

Sosyal medya insanların karşılıklı olarak etkileşim içine girebildikleri, karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunabilecekleri, çok uzakta bulunan farklı kişilerin anında iletişim kurabilecekler bir ortam olarak bulunmaktadır.

sosyal medya kullanım amaçları
sosyal medya kullanım amaçları

Sosyal medyayı olumlu yani işimize yarayacak şekilde kullanmak veya kullanmamak bizim elimizdedir, facebook anasayfayı açıp saatlerce orada vakit geçirmek, herşeyi teker teker incelemek ve ardından saate baktığımızda 3,5 saatimizin boş yere geçtiğini fark etmek, sosyal medyanın zararlı kullanımına örnektir. Günlük belli bir dakikamızı ayırarak, arkadaşlarımızla iletişim kurmak, fikirlerini sormak, yani tamamen olumlu yönlerini kullanmak elbette hayatımıza büyük kolaylıklara ve faydalara yol açacaktır. Fakat yapılan gözlemler neticesinde sosyal medya kullanımının büyük bir oranı gereksiz ve boş yere kullanıldığı söylenmektedir.Çevrenizdeki insanları da gözlemleyerek tamamen boş yere vakitlerinin geçirdiklerini görebilir bunun gözlemini yapabilirsiniz.

Sosyal medyayı işimize yarayacak şekilde faydalı kullanmak veya kullanmamak tamamen bizim elimizdedir, olumlu kullanırsak faydalarını görecek, gereksiz kullanırsak da boşa geçen zamanımız başta olmak üzere pek çok zararlarına şahit olacağız. Bu yüzden kullanırken dikkat etmemiz gerekmektedir.

Önceki MakaleHayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünler nelerdir
Sonraki MakaleBir teknolojik ürünün yararları, zararları, doğru kullanımı

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz