Telefon Çalınca İnternet Kesiliyor Problemi Çözümü

1
148

splitter baglantisi nasil olurYıllardır hep bu dertten müzdarip bir internet kullanıcısı olarak yazıyorum bu yazımı bu konuda samimiyetime güvenebilirsiniz arkadaşlar. Bu konuda detaylı bir araştırma yaptım ve kendi sorunumu çözdüm şimdi benim gibi problem yaşayanlar için yazmak istedim bilgi vermek istedim bu konuda. Umarım faydalı bir yazı olur diyerek başlamak istiyorum.

Telefon çaldığında ev telefonu çalarken değil fakat, telefon açıldımı yani telefon kaldırıldığı zaman direk bağlantı, kesildi yıllardır, gerek msn konuşmalarım gerek, birbirinden heyecanlı videolarım hep yarıda kaldı zaman zaman, sinir oldum facebook konuşmalarım yarda bölündü.. Vs..

Şimdi bu derdim tamamen ortadan kalktı umarım bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda sizin de probleminiz ortadan kalkmasını temenni ediyorum.

Telefon Çalınca İnternet Kesiliyor ? Sorunu Nedenleri

Splitter yani anahat kablosunu hem internete hemde telefona bağlayan cihaz bağlantısının yanlış yapılması.
Hattınızdaki paralel telefon bağlantıları, yada hatalı iç tesisat olması.
Türk telekom santralindeki splitter arızasından da kaynaklanabilir.

Şimdi sorunun nedenlerini öğrendikten sonra gelelim problemin çözümüne, işte çözüm önerileri..

Telefon çalınca internet kesiliyorsa Çözüm Önerileri

splitter baglantisi internet Öncelikle bağlantımızı kontrol edelim genelde burada çok yanlış bağlantı olmasından kaynaklanıyor bu sorun.
Resimde görüldüğü gibi telefon yazan yere telefon, modem yazan yere ise modeme giden kabloyu takmanız gerekiyor.
Aslında çok basit ama, ufak bir yanlışlık bazen çok can sıkıcı bir hale gelebiliyor, eğer resimde görüldüğü gibi herşey normal yerli yerinde ise, ya splitter da bir problem var demektir yada, hattınızla ilgili bir problem olabilir. Resimdeki bağlantı gibi bağlantı kurduktan sonra, hala sorun devam ediyorsa ilgili hizmet aldığınız altyapının müşteri hizmetlerini aramanızda fayda var.

Görsellere bakarak durumu daha iyi anlamanız için yazının devamına bir resim daha ekledim değerli okurlar, umarım probleminiz düzelir, çünkü kendimden biliyorum yıllarca bunu yaşadım çok can sıkıcı bir olay, eğer sormak istediğiniz birşey varsa yazının alt kısmından bana yazabilir, bu konuda istediğinizi sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım herkese. Bu konuda sormak istediklerinizi bana yazmak için  [ Tıklayın ]

Önceki MakaleTarih Ödev Kapakları İndir, Word Dosyası
Sonraki MakaleBartın Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları 2013-2014

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz