Telefonun geçmişten günümüze gelişimi ve değişimi resimli anlatım

2
2271

Telefonun geçmişten günümüze gelişimi ve değişimi resimli anlatım, Bir teknolojik ürünün geçmişten günümüze değişimini anlatan görsel ve açıklama ve sunumu.

Günümüzde telefon insan yaşamını ciddi derecede kolaylaştırmakta ve yaşamı hızlandırmaktadır, aynı günde aynı anda Türkiye’nin bir ucundaki birisi diğer ucundaki iş yerine bilgi vermekte ve anında işlemler halledilmektedir böylece yaşamı ciddi derecede kolaylaştırmaktadır, ancak günümüzde telefon sadece iletişim yani ses gidip gelme olayından çıkıp tamamen farklı alanlar içinde kullanılmaktadır, örneğin ; oyun, görüntülü konuşma, video ve film izleme, fotoğraf çekme, video kaydetme, ses kaydetme, radyo dinleme, sosyal ortamları kullanma, gibi farklı aktiviteler telefonun içine sığdırılmış ve insanlar bunları kullanmaktadır.

Telefonun gelişimine baktığımızda aslında kısa bir süre içinde büyük değişimler göstermiş bir teknolojik alet olduğunu görmekteyiz, kısa süre içinde bukadar hızlı şekilde değişim göstermesinin altında şüphesiz insanların hemen hemen hepsinin bir ihtiyacı olan telefonu kullanma ve satın almasından dolayıdır. Herkes bir telefon satın aldığı için firmalar daha çok telefon satabilmek için yeni yeni özellikler kazandırmışlar ve daha çok satış gerçekleştirmişlerdir.

Telefon’un geçmişten günümüze değişimini aşağıdaki görsellerde daha iyi anlayacağız.

ilk telefon
Alexander Graham Bell’in, sesi anlaşılabilecek kadar iyi ileten ilk telefonu

 

ilk telefonlar
telefonlar evlerimizde ilk girdiği zaman bu şekildeydi
ilk telefonlardan yine bir başka modeli
ilk telefonlardan yine bir başka modeli
telefonun tarihçesi ilk telefonlar
telefonun tarihçesi ilk telefonlar
telefonun tarihçesi resimli anlatım
telefonun tarihçesi resimli anlatım
telefonun tarihçesi resimli anlatım
telefonun tarihçesi resimli anlatım
Önceki MakaleDeprem ile ilgili slayt sunum
Sonraki MakaleTelevizyonun geçmişten günümüze değişimi ve gelişimi resimli

2 Yorum Yapıldı

  1. Ben Yasemin.bBu konuyla ilgili bir ödevim vardı.Ama kaç yılında olduklarını veya yapıldıklarınızı yazsaydınız sevinirdim. Yinede yazanın eline sağlık 🙂

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz