Verem Savaş Haftası ile ilgili yazı

0
792

Verem Savaş Haftası ile ilgili yazı, verem savaş ile ilgili kompozisyon, verem savaş haftasıyla ilgili görseller

Tıbbi deyimiyle tüberküloz yani Verem Hastalığı ya da halk ağzında ki yaygın söylemi ile ‘ince hastalık’ yıllardır devam eden ve tedavisi olsa bile bir çok kişinin ölümüne neden olan bir bulaşıcı hastalık türüdür.

Günümüzde Verem hastalığına karşı insanları bilinçlendirmek için Verem Savaş haftası düzenlenir. ( tarihleri) Tüm insanlara duyurmak, insanları bu konuda bilinçlendirmek için gerek konferanslar düzenlenmek de gerekse okulda öğrencilerin de katıldığı etkinlik, yarışma ve şiirlerle bilinçlendirmeye yönelik bir şekilde bu anlamlı hafta her sene kutlanmakta ve hatırlatılmaktadır.

Verem hastalığı öksürme, hapşırma ve tükürük gibi basit görünen nedenlerle insanlar arasında dolaşır ve fark edilmeden vücut da yer edinir. Bunun için de çok basit önlemler ile kendimizi koruyabiliriz. Öncelikle yeni doğumlarda aşılar yapılmakta yine okullarda da aşılar yapılarak önlem alınmaktadır. Aşı dışında da elbette kendimize dikkat etmeli temiz hava içinde doğa ile yaşamalı, yediğimiz gıdalara dikkat etmeliyiz. Hasta kişiler ile yakın temastan kaçınılmalı ve hemen tedaviye başlanmalıdır.

Hep birlikte daha güzel bir dünya ve yaşam için öncelikle kendimize dikkat etmeliyiz, en basit bir durumun ölümcül bir hastalığa dönüşebileceği unutulmamalı ve önlemimiz almalıyız. Tabi bir de herkesi bu konu da bilinçlendirmeye çalışıp, unutmamalarını sağlamalıyız.

Yazar : Yeşim Kütük

Verem savaş haftası ile ilgili görseller

verem savaş haftası ile ilgili görseller
verem savaş haftası ile ilgili görseller
1
2
3
Önceki MakaleEnerji Tasarrufu Haftası ile ilgili yazı ve görseller
Sonraki MakaleAcemi katır kapı önünde yük indirir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz