Word Sayfa Numaralarını İstediğin Sayfadan Başlatma

0
656

wordWord de sayfa numaralandırma işlemi çok önemlidir, word içindekiler oluşturma ile birlikte kullanılan sayfanumaraları zaman zaman istediğimiz gibi sonuçlar vermeyebilir. Yani örnek verecek olursa, ilk sayfa kapakdan itibaren numara atmaya başlar, ardından içindekiler bölümüne de numara atar, önsözümüzün olduğu sayfa hemen 3. sayfa olmuştur oysa biz ilk 2 sayfaya numara atmasını istemeyiz, yani içindekiler ve kapak kısmı boş olmalı ki önsözden itibaren 1. sayfa olarak devam etmeli bunu isteriz.
Bunu yapabilmek için biraz uğraşmıştım ve şimdi bu bilgimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Word de sayfa numarası eklerken istediğimiz sayfadan başlatmak için ;

1. sayfa olmasını istediğimiz sayfanın en üstüne geliyoruz, imleç sayfanın en üstünde yanıp sönerken
– Sayfa Düzeni > Kesmeler > Sonraki Sayfa ‘ya tıklayın, ardından
-Ekle > Sayfa Numarası > Sayfanın sonu ‘na tıklayıp, istediğimiz numaralandırma düzenini seçiyoruz.
-Ardından hiçbir dokunma yapmadan yukarıdaki sütunlardan Gezinti bölümünde “Öncekine Bağla” bölümü turuncu yani aktif durumda onu deaktif yani üstüne bikere basıyoruz, deaktif ediyoruz.
-Ardından En soldaki üstbilgi ve altbilgi bölümünden Sayfa numaralarını biçimlendir’e tıklıyoruz, Başlangıç olarak 1 yazıyoruz.
-Bu işlemleri hatasız yaptığınızda 1. sayfadan başlamatmak istediğiniz sayfada 1 yazacak, ancak önceki sayfalarda da 1 yazacak, onların üstüne gelerek (istemediğiniz önceki sayfaların) çift tıklayıp seçip, silme tuşuna basarak silebilirsiniz.

Önceki Makale12 Eylül 1980 Askeri Darbesi Nedir, Özet
Sonraki MakaleKredi Kartı Aidatı ve Banka Masrafları Nasıl Geri İade Alınır?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz