Ziraat Genç Bankkart Öğrenci Eksi Limit Nekadar?

0
233
Ziraat Genç Bankkart Öğrenci Eksi Limit Nekadar
ziraat genç bankkart eksi limit nekadar

Ziraat Genç Bankkart Öğrenci Eksi Limit Nekadar? Burs, Kredi alan öğrenciler için ziraat bankası eksi limit nekadar? Eksi limit öğrenme.

Ziraat bankası KYK’nun anlaşmalı olduğu bankadır, yani öğrenciler burs yada kredi farkı gözetmeksizin eğitim hayatları boyunca (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) Ziraat bankasından ödeme alırlar, öğrenciler ilk kez üniversiteye başladıklarında yada ilk kez burs yada kredi ödemesi aldıklarında eksi limitin ne demek olduğunu ve nekadar olduğunu merak ederler.

Önlisans veya lisans eğitimi gören Ziraat Genç Bankkart sahibi 2016 yılı yeni üniversiteye başlamış bir öğrencinin eksi limiti 375 TL olarak belirlenmiştir. Bu bilgi Ziraat bankasının resmi internet adresinde de yer almaktadır.
Böylece öğrenciler ödemelerini almadan önce -375 TL ye kadar harcama yapabilirler, ödemeleri hesaplarına yattığında bu miktar kesilir ve geri kalan miktar öğrencinin hesabına yansır.

Örnek olarak ; Öğrencinin parası 8 şubat 2016 tarihinde yattı, öğrenci bu paranın hepsini harcadı ve eksi limitten de 100 TL harcadı.

8 Mart tarihinde öğrenci ödeme aldığında 100 lirası kesilir ve geri kalan miktar hesaba yansır, (önlisans veya lisans) 400 TL alan bir öğrenci böylece hesabında 300 TL görür.

Önceki MakaleII. Abdülhamit dönemi kısaca
Sonraki MakaleKar yağınca araçların silecekleri neden kaldırılır ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz