65 Yaş Üstü Ücretsiz Otobüs Seyahat İçin Ne Yapmak Gerekiyor ?

6
157

eshot-izmirBaşbakan Erdoğan’ın yapmış olduğu konuşmasında aylar önceden 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşımın haberlerini vermişti, 65 yaş üstü vatandaşlar demiryolları, İETT ve deniz yollarında, yurt genelinde otobüs firmalarıyla istedikleri yere ücretsiz seyahat edebilecek.

65 Yaş üstü vatandaşlara tanınan bu hakk ile ilgili, vatandaşlardan son derece olumlu yorumlar geliyor, 65 yaş üstü vatandaşlar yurt içinde diledikleri yere gitme özgürlüğü 65 yaş üstü vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Engelli vatandaşlar için de ücretsiz ulaşım geçerli
Erdoğan konuşmasında ;
“Devlet Demiryollarında bu vatandaşlar ücret ödemeden seyahat edebilecek. Engelli kardeşlerimiz demiryollarının, deniz yollarının şehir içi ve dışı hatlarında ücretsiz seyahat edecek. Ağır engelli kardeşlerimizin yanında, bir refakatçi de bu hizmetten yararlanacak.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz otobüs bileti hakkında detaylı bilgi önümüzdeki günlerde bu sayfaya eklenecektir değerli okurlar, sizler de merak ettiklerinizi alt kısımdan sorabilirsiniz.

Önceki MakaleResmi Dili İngilizce Olan Ülkeler Hangileri, Kaç Ülke Vardır ?
Sonraki MakaleLarissa Gacemer Kimdir, Hayatı, Boyu, Yaşı Kaç ?

6 Yorum Yapıldı

  1. 4.03.2014 bugünbir arkadaşım, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarınbugünden itibaren serbest olarak otobüs ve tüm ulaşım vasıtalarınıdan serbestçe ücretsiz faylalanmayabaşladığını bir görevliden işittiğini ve hatta kendişi dehüviyet cüzdanını gösterereksanırım metroya ücretsiz binerek benim bulunduğun yere geldiğini söylediğini duydum. Ancak ben de denemek amacıyla Belediye Otobusüne binerek durumu anlattığımdaböylebir şeyden haberkleri olmadığını söylemesi beni şaşırttı. Arkadaşım yalan söylemez,eline bir şey geçmez söylesede. Peki bu nasıl bir iştir.cevapverebilirmisiniz.
    izmir Belediyesi yanlış mı söyledi acaba.

  2. bazı büyük şehirlerde örneğin adana ve bunun gibi a.s 65 yaş üstü ücretsiz otobüs v.s başlamış durumda neden iett bunu hala uygulamıyor yoksa her geçengün milletin parası dahamı tatlı geliyor bu uygulama hemen başlatılmalı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz