Akşam 10:00 dan Sonra Elektrik Kullanımı Daha Mı Ucuz ?

0
305

kacak-elektrikElektrik gece 10 dan sonra daha mı ucuz, akşam 22:00 den sonra elektrik ucuz mu, akşam 10 dan sonra elektrik kullanımı, gece elektrik ucuz mu, gündüz elektrik pahalı mı,
Soru: Değerli https://www.kisaozet.net/ yetkilileri ben bir konuyu merak ediyorum adım gülfer evhanımıyım arkadaşlarım komşularımın gece makina sesinden uyuyamıyorum bunun sebebi ise gece 10:00 dan sonra yani 22:00 den itibaren elektrik kullanımının daha ucuz olduğu yönünde almış olduğu duyumlar böyle birşey varmı gerçekten bunun doğruluk payı nedir ? bunu merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

Cevap : Merhabalar, bu konuyu araştrdık ve söylediklerinizin doğru yani duymuş olduklarınız gerçek bir bilgi olduğuna ulaştık. Aşağıda yer alan resmi bir açıklamayı sizlere paylaşmak istedim bu konuya bir kaynak olması açısından, umarım faydalı olabilmişizdir.

ELEKTRİK Mühendisleri Odası (EMO) Genel Başkanı Musa Çeçen, tüketicilerin en yoğun enerji tükettiği zaman dilimlerini çok iyi belirleyerek, ’çok zamanlı elektrik tarifeleri’ uygulamasından da yararlanılabileceğine dikkat çekti. Çeçen, bu konuda şunları söyledi: “Sabah 06.00-17.00 arası gündüz tarifesidir. 17.00-22.00 arası enerjinin en yoğun tüketildiği dönemdir ve en pahalısıdır. 22.00-06.00 arası gece tarifesidir. Eğer eve 17.00’den sonra geliyorsanız ve 23.00’de yatıyorsanız en yoğun dönemde enerji tüketirsiniz. Gece tarifesi size daha pahalıya gelir. Ütüyü akşam 22.00’den sonra yapar, bulaşık ve çamaşırı 22.00’den sonra yıkarsanız elektrik faturasından yüzde 30-40 tasarruf edebilirsiniz.”

Önceki MakaleHangi Saatlerde Elektrik Çok Pahalı yada Ucuz ?
Sonraki MakaleAöf Askerlik Tecil Ediyormu? Tecil İşlemleri Hakkında Herşey

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz