Hangi Saatlerde Elektrik Çok Pahalı yada Ucuz ?

2
191

kacak-elektrikAkşam elektrik daha mı ucuz, gece 10 dan sonra elektirik ucuz mu, akşam elektrik ucuz mu, hangi saatlerde elektrik çok pahalı, elektrik faturasını düşürmek için ne yapılır, elektrik faturası nasıl düşürülür, akşam 22:00 den sonra elektrik kullanımı, ucuz mu,

Bir önceki yazıda bir ziyaretçimizin sormuş olduğu elektrik akşam 10 dan sonra daha mı ucuz ? adlı konu hakkında araştırma yapmıştık, o konu hakkında detaylı bilgi almak için kırmızı renkli linke tıklayarak akşam 10 dan sonra ucuz elektrik hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz değerli okurlar.

Şimdi sizlere elektrik faturalarınızı düşürmek için birkaç başlıkta detaylı bilgiler vermek istiyorum, elektrik faturalarınız çok mu geliyor ? işte o halde doğru yerdesiniz değerli okurlar hangi saatlerde elektrik daha ucuz hangi saatlerde çok pahalı şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler paylaşıcam.

Elektrik kullanımı günlük herkesin çok fazla elektrik kullandığı dönemlerde pahalıdır, yani şöyle açıklamak istiyorum çok fazla elektrik kullanılan dönemlerde elektirk kullanımını biraz olsun azaltmak adına elektrik fazladır. Elektrik kullanımının düştüğü dönemlerde de bu elektrik kullanımını yaymak adına özellikle gece 10 dan sabah 6 ya kadar daha ucuzdur.

Elektrik Faturasını azaltmak için neler yapılır ?

– Çamaşır makinası, bulaşık makinası, ütü, şofben, su ısıtıcısı, fırın, vb.. gibi çok fazla elektrik tüketen ev eşyalarınızı gece 22:00 den sonra çalıştırmakla aylık %30 , %40 oranında elektrik tasarrufu yapmanız mümkün.

– Elektrik kullanımınızı sabah en aza indirere, akşam 10 dan sonra kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Hangi Saatlerde Elektrik Çok Pahalı Hangi Saatlerde Ucuz ?

ELEKTRİK Mühendisleri Odası (EMO) Genel Başkanı Musa Çeçen, tüketicilrin en yoğun enerji tükettiği zaman dilimlerini çok iyi belirleyerek, ’çok zamanlı elektrik tarifeleri’ uygulamasından da yararlanılabileceğine dikkat çekti. Çeçen, bu konuda şunları söyledi: “Sabah 06.00-17.00 arası gündüz tarifesidir. 17.00-22.00 arası enerjinin en yoğun tüketildiği dönemdir ve en pahalısıdır. 22.00-06.00 arası gece tarifesidir. Eğer eve 17.00’den sonra geliyorsanız ve 23.00’de yatıyorsanız en yoğun dönemde enerji tüketirsiniz. Gece tarifesi size daha pahalıya gelir. Ütüyü akşam 22.00’den sonra yapar, bulaşık ve çamaşırı 22.00’den sonra yıkarsanız elektrik faturasından yüzde 30-40 tasarruf edebilirsiniz.”

Önceki Makale8 eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olanlar ?
Sonraki MakaleAkşam 10:00 dan Sonra Elektrik Kullanımı Daha Mı Ucuz ?

2 Yorum Yapıldı

  1. Yeni fark ettim, elektromed otomatik sayaç; 45 dak. geç ayarlamış. Yani saat 22.00 ucuz kullanım yaptım zannederken dolandırılıyorum. Sayaç saati nasıl gerçek zamana getirilecek.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz