Yargıtay Zabıt Katibi Alımı İlanı 2018, Mülakat, Klavye Sınavı Yorumları

0
334
Yargıtay Zabıt Katibi Alımı İlanı

Yargıtay zabıt katibi alımı ilanı 2018, mülakat, klavye sınavı yorumları. Yargıtay 2018 yılı başında ilana çıkarak 55 zabıt katibi alımına ilişkin bir ilan yayımladı. Yargıtay’ın alımlarını biliyorsunuz ki klavye sınavına girecek olan adayları KPSS sıralaması yapmadan başvurusu kabul edilen herkesi alıyor. Yani başvuru sırasında sorun yaşamayan herkes Yargıtay’ın klavye sınavına girebiliyor, bu yüzden giren kişi sayısı oldukça fazla olmaktadır.

Yargıtay 110 açıktan memur alımı kadrosunun içinde zabıt katibi alımına ilişkin 2018 yılında 52 kişilik bir kontenjan ayrılmış durumda. Bunlardan 32 tanesi önlisans 10 tanesi lise ve 10 tanesi de lisans şeklinde belirlenmiş durumda.

Yargıtay Zabıt Katibi Klavye Sınavı 2018

Yargıtay’ın klavye sınavına herkes girebiliyor, yani kpss 70i geçen başvuruda bir sorun yaşamayan herkesi sınava davet ediyor yargıtay. Sonuç olarak sınava giren sayısı 5,6 bini bulsa da klavye için istenilen rakamı yazan kişi sayısı ise 300, 400 lerde kalıyor. Klavye sınavında hız bu konuda büyük önem taşıyor.

Klavye sınavının tarihi henüz belli değildir, klavye sınavının ne zaman yapılacağına ilişkin yorumlarınızı yazının altında bulunan yorum alanına yazabilirsiniz.

Yargıtay Zabıt Katibi Mülakatı 2018

Mülakat tarihleri henüz belli değildir. Mülakat sınavının ne zaman yapılacağını bu konuda kesin bilgi aldığımızda yayınlayacağız. Öncelikle mülakata girebilmek için klavyede istenilen rakamı yazmış olmak gerekmektedir. Yargıtay Zabıt katibi mülakatı hakkında yorumlarınızı sizler de yorum alanına yazabilirsiniz.

Önceki MakaleOkuldan Yasaklı Sitelere Giriş
Sonraki MakaleÇocuğun Yalan Söylemesi Nasıl Önlenir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz