Aöf Alttan Dersim Var Sınıfı Geçer Miyim ? Mezun Olur Muyum ?

1
214

aof-eskisehir-anadolu-universitesiAöf öğrencileri her nekadar son yapılan yeni düzenlemeden memnun olmasa da, birçok kişinin işine geldi yeni düzenleme, yeni düzenleme derken neden bahsediyorum öncelikle onu da açıklamak isterim değerli okurlar.

Eskiden bir öğrenci illk sınavdan 50 ve üzeri ikinci sınavdan yine 50 ve üzeri alırsa geçebiliyordu, Yeni düzenlemeye göre ise ilk sınavın yüzde 40, ikinci, sınavın yüzde 60 ı alınarak değerlendiriliyor.

Bu sistem oldukça iyi oldu bana göre, çünkü ilk sınava çalışamayan bir öğrenci ikinci sınavdan 100 alıp sınavı geçebilir, ancak eski uygulamada böyle birşey yoktu.

Herneyse bu konuyu fazla uzatmayalım gelelim sınav geçme sistemine,

Sınıf Geçme Sistemi Yeni Düzenlemeye Göre 2013

Eskiden aöf öğrencilerine alttan 1 dersi de olsa mutlaka o dersden50 ve üzeri alması gerekiyordu sınavda, aksi halde mezun olamıyordu. Yeni sisteme göre ise, alttan isterse 3 dersiniz olsun FF olmadığı sürece ve ortalamanız 2 nin üstünde olduğu sürece sıkıntı yok arkadaşlar sınıfı da geçiyorsunuz mezun da oluyorsunuz.

Benim gibi çalışmayı sevmeyen öğrencilere birkaç tüyo vereceğim ;

Arkadaşlar öncelikle hiçbir dersi FF getirmeyin,

Basit olan derslerden  olabildiğince yüksek almaya çalışın ki ortalama, yükselsin ortalamanın çok büyük etkisi var,

Ortalamayı asla 2 nin altında indirmeyin,

Ortalama 2 ve üstünde olduğu sürece ve hiçbir dersten FF, yada FD getirmediğiniz sürece ( F hiç olmasın arkadaşlar ) hiçbir dersten kalmazsınız.

Bir örnek verecek olursam ;

İlk dönemden 8 dersim vardı 4 ü DD geldi. Geri kalanlar çok iyiydi, BB , BA vs.. Ancak hiç F yoktu, ve ortalamam 2.11 ile DD gelen 4 dersimi kurtardım sınıfı geçtim, hiç dersimde kalmadı.

Başarılar dilerim..

Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz, soru sormak için [ Tıklayın ]

Önceki MakaleCrysis 3 2. Bölüm yanıt vermiyor
Sonraki MakaleAöf Sınıfta Kalınca Geçemeyince Okuldan Atılma Varmı ?

1 Yorum

  1. İşletme ikinci sınıf öğrencisiyim alttan 3 dersim var ve bu sene ki dersleri ekle sil işleminde sildim sadece alt dersim kaldı bu sene verirsem 2 yıllık bitirmek istiyorum diğer dersleri silip tek bu seneki vermem gereken alt dersim kaldı bi sorun olur mu acaba

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz