Ekmeğin Fırından Çıkıp Soframıza Gelene Kadar Yolculuk Hikayesi

2
654
ekmek hamuru

Soframıza gelene kadar ekmeğin yolculuk hikayesi, Ekmeğin üretildiği andan itibaren soframıza ulaşıncaya kadar yolculuğunun hikayesi hakkında kısaca bilgi yazının devamında yer almaktadır.

Ekmek nasıl hangi aşamalardan geçerek soframıza ulaşır günlük ulaşan ve en temel gıdalardan birisi olan ekmek soframıza gelene kadar hangi aşamalardan hangi işlemlerden geçmektedir bu yazıda bunu inceleyeceğiz.

Ekmek yaşamımız için gerekli olan en temel besinlerden bir tanesidir. Günlük taze olarak en yakın marketten bulabileceğimiz ekmekler nasıl olur da her gün düzenli olarak marketlere ve şehirleri hatta ülkeye komple dağılır, Üstelik bunu taze bir şekilde yaparlar.

ekmek

İlk önce UN fırına gelir. Burada su ve maya ile birlikte karıştırıldıktan sonra ortaya HAMUR çıkar. Ardından belli ölçülerde kesilir ve fırına vermek için hazırlanır. FIRINA verilen hamur kısa bir süre sonra pişmiş ekmek olarak çıkarılır.

Pişen ekmek hemen sıcak sıcak kasalara doldurulur ve DAĞITIM‘a çıkarılır. Daha önceden anlaşması yapılan ilgili yerlere MARKET‘lere ekmeğin dağıtımı yapılır. Marketten de bizler gidip satın aldığımızda ekmek sofralarımıza gelmiş olur.

Önceki MakaleBirleşmiş Milletlerin Teşkilat Yapısı
Sonraki MakaleKamil Koç Ankara Otogar Peron No Kaç

2 Yorum Yapıldı

  1. MERHABA.BEN AHMET ALKAN HOCANIN ÖĞRENCİSİYİM.SAYFANIZI ÇOK BEĞENDİM.SAYFANINIZI SEVEREK TAKİP EDİYORUM.HOCAMIZ KURSTA BİZE SAYFANIZI AÇIYOR BİZDE OKUYORUZ.SAYFANIZDA VİDEOLU İÇERİKLER DE OLABİLİR.SİZLERE BİR KONU İSTİYORUM “TÜRK YAPIMI SİLAHLARI” DA YAPARSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM.SAYFANIZI ÇOK SEVİYORUM HOŞÇAKALIN 😀 🙂

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz